Sedat Peker Videolarını Reklama Açsa Ne Kadar Kazanacaktı?

Son 1 aylık dönemde yayınladığı videolar ile Türkiye’nin gündemine oturan Sedat Peker, eğer videolarını reklama açmış olsaydı adeta bir servet kazanmış olacaktı.

Türkiye bir süredir Sedat Peker’in YouTube hesabına yüklemiş olduğu videoları konuşuyor. Sedat Peker, son dönemde videoları en çok izlenenler arasında yer alsa da videolarını reklama açmış değil. Peki, Sedat Peker videolarını reklama açmış olsaydı ne kadar para kazanacaktı?

215 Bin Dolar Kazanç

Webtekno’nun Social Blande’den aktarmış olduklarına göre Sedat Peker’in şu anda 1.08 milyon abonesi ve 156,9 milyon izlenmesi bulunuyor. Sedat Peker’in kanalı Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli bir kanal olduğu için YouTube BAE’de her 1000 görüntülemeye 1.37 dolarlık gelir sağlıyor. Sedat Peker eğer videolarının reklam özelliğini açmış olsaydı, şimdiye kadar 215 bin dolar gelir elde edecekti. Şu anki kurla hesaplandığında da 1.8 milyon TL’lik bir gelir sağlayacaktı.

Yıllık 5.9 Milyon Dolar

Social Blande’nin Sedat Peker’in kanalının aylık ve yıllık gelir tahmini de paylaşıldı. Peker’in kanalı aylık 30.5 bin ile 488.6 bin dolar arasında, yıllık ise 366.4 bin ile 5.9 milyon dolar gelir elde etme potansiyeline sahip. Bunun için Sedat Peker’in videolarında reklam özelliğini açması veya sponsorlu videolar yayınlaması gerekiyor.