Sakızla yapılabilen büyük balonu yaptı: rekorlar kitabına girdi!

Sakız çiğnerken balon yapmak günümüzde birçok kişinin mutlaka yaptığı şeylerden birisidir. Peki, dünyadaki en büyük sakız balonu olabileceğini hiç düşündünüz mü? Amerikalı Ched Fell tarafından şişirilen sakız balonu tam tamına 50,8 cm çapındaydı.

Bundan yaklaşık 66 yıl önce İrlanda’nın küçük bir şehrin sıkı sıkıya tartışmalar yapılan barda Guinness Rekorlar Kitabı fikri ortaya atıldı. Teknoloji, spor, doğa ve Bilim alanlarında güvenilir referans olan Guinness Rekorlar Kitabı, 1995 ila 2000 yılları arasında yayınlandı.

Bazıları bu kitaba girebilmek için fazla çalışma yapıyor. ABD’li Chad Fell, bu kişilerden sadece birisi. Fell, 2004 yılında ellerinden hiç yardım almadan dünyanın sakızla yapılan en büyük balonunu ortaya çıkarttı. Tam tamına 50,8 cm çapına sahip olan bu balonu henüz hiçbir şekilde geçebilen olmadı.

Guinness Rekorlar Kitabı şu ana kadar 37 ayrı dile çevrilmiş durumda. Her sene de güncellenmeye devam ediyor. Rekorlar kitabındaki en çılgın rekorlardan birini sizler için derledik. Sizlerde bu konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.