Zeytinyağında Kuru İnciri Bekletirseniz Bakın Ne Oluyor!

Zeytinyağında Kuru İnciri Bekletirseniz Bakın Ne Oluyor!

Kalsiyum ve fosfor açısından oldukça zengin olan kuru incirin vücuda birçok yararı bulunmaktadır. Peki incir zeytinyağında bekletilirse ne olur? İşte cevabı…

Kuru incir mineral, protein ve vitaminler açısından zengin olmasından dolayı vücuda birçok yararı vardır. İncir en az kendisi karar yararlı olan zeytinyağının içinde bekletilmesi halinde bakın ne oluyor.

50c35dc5-0748-e811-80da-a0369f7d1484.jpg

Zeytinyağı – İncir Kürü Nasıl Yapılır?

Hazırlanışı

3 yemek kaşığı zeytinyağını küçük bir kavanozun içerisine koyun daha sonrasında 2 adet kuru inciri dilimleyerek zeytinyağına ekleyin. Bu karışımı 1 gün boyunca bekletin. Daha sonra her sabah incirleri yiyin ve yerine yenilerini ekleyin, bir ay boyunca bu şekilde devam edin.

Faydaları Nelerdir?

*Kabızlığı gidermektedir: Kuru incir kabızlığı gidererek bağırsakların daha hızlı çalışmasını sağlar, zeytinyağı da bağırsağın iç yüzeyini temizler.

*Cinsel sağlığı güçlendirir: Bu karışım erkeklerde cinsel gücü ve sperm kalitesini artırır, eşinin hamile kalmasını isteyen erkeklere kuru incir ve zeytinyağı kürü tüketmesi tavsiye edilmektedir.

*Hamileliği kolaylaştırır: Kuru incir kürü kadınlarda doğurganlığı artırmaktadır.

*Astım ve öksürüğü keser: Öksürüğün kesilmesini sağlar, boğazı rahatlatır, astım hastalığı bulunanlara bu kürü sabah kahvaltılarından önce tüketmeleri tavsiye edilmektedir. 6 ay boyunca devam ettirilmesi hastalığın gözle görülür şekilde gerilemesini sağlayacaktır.

*Diş sağlığını güçlendirir: Kuru incir kalsiyum ve demir açısından oldukça zengin bir besindir. Menopoz dönemindeki kemik erimelerine karşı tüketilebilir.

*Zayıflamaya yardımcı olur: Tatlı ihtiyacını doğal yoldan karşılar ayrıca metabolizma hızını yükselterek zayıflamaya katkıda bulunur.

*Sindirimi düzenler: Lif bakımdan zengin olduğu için sindirim sisteminin düzenlenmesine de katkı sağlar. Kolon kanseri gibi kanser türlerini engeller.

*Demir açısından zengindir: Kuru incir demir açısından zengin olmasından dolayı demir eksiliği çekenlere tavsiye edilmektedir. Kansızlık çekenler ve çok üşüyenler kuru incir tüketebilir.

61344b70-0748-e811-80da-a0369f7d1484.jpg