Yalnız Kaldığınızda Yapabilecekleriniz Sizi Daha İyi Hissettirecektir!

Yalnız Kaldığınızda Yapabilecekleriniz Sizi Daha İyi Hissettirecektir!

İnsan bazen yaşamında ruhsal veya fiziksel anlamda yalnız kalabilmektedir. Bu tür bir yalnızlık insan hayatında her zaman en ciddi olasılıklardan bir tanesi olmaktadır. Peki bu tür durumlarda neler yapılabilir?

 

İnsan bazen yaşamında ruhsal veya fiziksel anlamda yalnız kalabilmektedir. Bu tür bir yalnızlık insan hayatında her zaman en ciddi olasılıklardan bir tanesi olmaktadır. Peki bu tür durumlarda neler yapılabilir? Yalnızlık bazen bir kara delik gibi olabilmektedir. İçine aldıkça sizi savurarak içine alabilmekte ve bu sizi psikolojik olarak ciddi manada etkileyebilmektedir. İşte bu tür durumlarda neler yapılabileceği gibi bazı konuları sizlerle paylaşmak istedik. Öte yandan yalnızlık hissi ile baş edebilmek adına psikolojik destek almak sizi daha rahatlatabilmektedir ve bu psikolojik destek sizin deli olduğunuz anlamına gelmemektedir. Yalnızlık hissi her zaman ve her an her insan için geçerli olabilmektedir. Bunu unutmamanız gerekir.

 

Kendi Başınıza Yapabildiklerinize Odaklanın!

İnsan yalnız kalınca bu her zaman kötüye yorulmamalıdır. Her insan yalnız kalabilir ve yalnızlığın sizde uyandırdığı yeni şeyler tam bu noktada ortaya çıkabilmektedir. Yalnızlık hissi ile birlikte yeni bir hobinizi keşfetmeniz zor olmayacaktır elbette ve bazı farklı olduğunuz konular üzerine düşünmenize de ayrıca olanak sağlamaktadır. Yalnızlık bazen kendi sınırlarınızı ve yapabileceklerinizi görmeniz için harika sonuçlar verebilmektedir. Bu sebeple yalnızlığa belki böyle yaklaşmanız gerekebilir.

 

Aktif Kalmaya Çalışın!

Unutmayın yalnızlık herkes içindir ve herkes yalnız kalabilir ya da yalnız hissedebilir. Bu durumda aklınızdan asla çıkarmamanız gereken en önemli noktalardan bir tanesi bu olacaktır. Yalnızlık hissi sadece size dair bir duygu veya düşünce değildir. Bu hissi ve doğruluğu bilmek bile sizin yalnızlığınızdan keyif almanızda büyük fayda sağlayabilmektedir. Öte yandan bunu düşünürken aktif olmaktan vazgeçmemeniz gerekir. Aktif bir yaşamdan pasif bir yaşama geçtiğinizde yalnızlık hissi ile birlikte değişen alışkanlıklarınız sizi farklı ruh hallerine sokabilecektir. Bu nedenle mutlaka aktif kalmaya odaklanın ve bir şeyler ile uğraşmaktan geri durmayın.

 

Yoga, Spor ve Meditasyon!

Sevdiğiniz bir hobi ile uğraşmak size muazzam bir keyif verecektir; ancak bazen o kadar yalnız hissedersiniz ki buradan bir keyif alamayabilirsiniz. Bu tür bir durumda yapabileceğiniz şeyler ya bedeninizi yormaktır ya da farkındalık kazanmaktır. Beden yormak derken spor bahsediyoruz ve bu kafanın meşgul olması değildir tek başına. Yaşadığınız bir sorunu spor yaparken düşünmek sizi daha etkili sonuca götürecektir. Beden bir şeyle savaşırken zihnin kendi savaşı ayrı bir mekanda devam edecektir. Öte yandan yapılabilecek bir diğer şey ise farkındalık ve bilinç kazanmaktır. Yalnızlık, kötü hisler veya iyi hisler her şeyin farkında olmak veya bu duygulara karşı bilinç geliştirmek sizi farklı yapacaktır ve bu farklılık bilincinizi geliştireceğinden daha mutlu hissetmeniz yüksektir.