Vajinal Gençleştirme Nedir? Neden Uygulanır?

Vajinal Gençleştirme Nedir? Neden Uygulanır?

Günümüzün en popüler uygulamalarından bir tanesi olan vajina gençleştirme nedir sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Vajina gençleştirme ameliyatı olarak adlandırılan işlem doğrultusunda, vajinada meydana gelmiş olan hasarların onarılması sağlanmaktadır. Vajina dokusunu sıfırdan bir yapıya sokmak için yapılan bu işlem son dönemlerin en sık tercih edilen işlemleri arasında yer almaktadır. Normal doğum ile çocuk sahibi olan kadınların, doğum sonrasında vajina genişlemesi gibi bir sorun ile karşılaşmaları muhtemeldir. Vajinanın genişlemesi sorunu, kadınların yaşam kalitelerini de ciddi seviyede etkileyen bir durum olabilmektedir. Cinsel tatmin de oldukça önemli olduğundan dolayı birçok kadın vajinada sıkılığının olmaması durumundan şikayetçi olmaktadırlar.

Vajinal Gençleştirme Nasıl Uygulanmaktadır? Aşamaları Nelerdir?

Vajinal gençleştirme ameliyatı iki farklı seçenek olarak yapılan son derece etkili bir ameliyattır. İlk olarak labioplasti olarak adlandırılan ilk seçenekte vajinanın iç taraflarına odaklanılmaktadır. Kadınların bu uygulamayı seçmelerinin arkasında, şekil bozuklukları ve kusurları düzeltme gibi özellikler bulunmaktadır. Vajinal bölgenin iç dudakları, esnemiş, yırtılmış ya da sarkmış bir vaziyette olabilmektedir. Bu durumun kadınlara büyük rahatsızlık verdiğinden dolayı, vajinal gençleştirme uygulamasının yöntemlerinden olan labioplasti yöntemi sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yöntem sayesinde pek çok kadının çok daha sağlam ve düzgün bir vajinaya sahip olması da mümkün olan bir durumdur.

Vajinplasti ile Vajina Kanalını Daraltmak Mümkün Mü?

Vajinal gençleştirme ameliyatının ikinci kısmı olarak bilinen vajinoplasti işleminin pek çok etkileri bulunmaktadır. Vajina kanalını daraltmak için uygulanmakta olan vajinoplasti doğum sonrasında ortaya çıkan esnemeler için oldukça idealdir. Ancak sadece bu özelliği ile değil aynı zamanda kanser ya da kalıtsal hastalıklarda da bu uygulamadan fayda sağlamak mümkün olmaktadır. Yapılış amacına bakılacak olursa, temelde vajina germe uygulaması olarak görülebilir. Bu işlemden fayda sağlamak ve etki görmek istiyorsanız alanında tecrübeli estetik cerrahları ile vajinoplasti işlemini yaptırmanız gerekmektedir. Bu alanda tecrübeli bir uzman tarafından vajina kanalını daraltmak isteyen insanlar iyi bir seçim yapmaları gerektiğini de bilmeleri gerekmektedir.

Vajina Gençleştirmenin Faydaları Nelerdir?

Vajina gençleştirme günümüzün en önemli ameliyatlarından bir tanesi olduğu için pek çok kadın bu işlemin faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek istemektedirler. Vajina gençleştirmenin faydaları hakkında bilgi edinen insanlar daha sonrasında bu uygulamaya çok daha iyimser yaklaşmaktadırlar.

İdrar Kaçırma Sorunun Önüne Geçer

Bazı insanlar idrar kaçırma gibi sıkıntılar yaratan idrar tutamama probleminden şikayetçi olmaktadırlar. Bu sorunu çözebilmek için bir uzmana başvurulduğu taktirde, genellikle uzmanlar vajina gençleştirme ameliyatını önermektedirler. Bunun sebebi, vajina gençleştirme ameliyatı sonrasında kısa süreler içerisinde iyileşme mümkün olduğu için ve oldukça etkili bir işlem olduğu içindir.

Daha Rahat Hareket Etmeyi Sağlar

Vajinadaki gevşeyen dudaklar, hareket halindeki bir kadını sıklıkla rahatsız edici bir hal almaktadır. Bu sebeple de vajinal gençleştirme ile yeniden yapılandırılan dudaklar ile gün içinde çok daha rahat hareket edebilme olanağı sunulmaktadır. Gün içinde yaşamış olduğu böyle can sıkıcı bir durumdan kurtulmuş olan insanlar çok daha mutlu bir şekilde yaşamlarına devam etmektedirler. Vajina gençleştirme işleminden fayda gören insanlar çevrelerinde bu sorunu yaşayan insanlara da bu işlemi güvenerek tavsiye edebilmektedirler.

Özgüveni Yerine Getirir

Vajina gençleştirme ameliyatı sayesinde vajina kanalındaki sıkılaşma yapılmaktadır ve bu sayede kadınların cinsel birleşme sırasında yeterince tatmin olmaları sağlanmaktadır. Özgüven eksikliğinin önüne geçebilmek için yapılan bu hamle pek çok kadının psikolojisinin düzelmesine yardımcı olmuştur. Vajina gençleştirme faydaları detaylı bir şekilde incelenerek etkisini gören insanlar çok daha heyecanlı bir şekilde bu uygulamaya yönelmektedirler.