Vajina Batık Kıl Oluşum Nedenleri

Vajina Batık Kıl Oluşum Nedenleri

Vajinada batık kıl oluşumu çoğu kadının korkulu rüyalarından biridir. Pek çok farklı sebebe bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Yanlış kıl alım tekniklerinden kaynaklı olarak vajinada kıllar yanlış bir şekilde çıktığı için batık oluşumu söz konusu olur. Hem kötü bir görüntü ortaya çıkarırken hem de ağrılı bir durum söz konusu olabilir. Vajina gibi vücudun hassas alanlarında oluşan batıklar ile mücadele etmek için çeşitli yöntemler mevcuttur. Cilt üzerinde oluşan hasarları en aza indirebilmek için bu yöntemleri düzenli bir şekilde uyguluyor olmanız gerekir. Cımbız kullanarak batıkları çıkarmak ciddi cilt problemlerine sebep olabilir. Özellikle enfeksiyon oluşumu konusunda en büyük sebeplerden biridir. Bu nedenle kesinlikle cımbız yardımı ile batık çıkarma işlemini gerçekleştirmeniz. Lazer epilasyon işlemi yapıldığı zaman batıklardan tamamen kurtulmak mümkün olur. Aynı zamanda istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak için lazer epilasyon son derece ideal bir tercih olmaktadır. Genital bölgeye son derece hassas bir bölge olduğu için tercih edilen yöntemlerin tahriş etmeyecek şekilde seçilmiş olması gerekir.

Vajinada Batık Kıl Neden Oluşur?

Vajinada pek çok farklı sebebe bağlı olarak batık oluşumu söz  konusu olur. Bazı kişilerde genetik yatkınlıktan kaynaklı olarak kıl kökleri içeri doğru kıvrılır ve batık oluşumu meydana gelir. Vajinada batık kıl oluşumunun nedenleri şunlardır:

- Tüy alma yöntemi olarak jilet tercih etmek. Jilet ile tüyler alındığı zaman kılların çıkış yönü değiştiği için batık oluşumu söz konusu olur.

- Tüy dökücü kremler batık oluşumu konusunda büyük bir etkiye sahiptir.

- Yanlış ağda uygulaması ile batık oluşumu meydana gelir. Fakat doğru bir şekilde yapıldığı zaman herhangi bir batık oluşumu söz konusu olmaz.

- Sürekli olarak dar kıyafetler giymek batık oluşum nedenleri arasında yer alır.

- Vücut üzerinde yer alan ölü deriyi temizlemek bir süre sonra baktık oluşum sebepleri arasında yer almaya başlar.

Tüm bu nedenler göz önünde bulundurularak hareket edildiği zaman batık oluşundan kurtulmak mümkün olur.

Batık Kıl Oluşumundan Kurtulmak İçin Etkili Yöntemler

Batık kıl oluşumun ortadan kaldırmak için pek çok farklı yöntem mevcuttur. Cildinizi ölü deriden tamamen kurtardığınız zaman oluşan batıklar gün yüzüne çıkmaya başlar. Kesinlikle sıkarak ya da cımbız yöntemi ile çıkarmaya çalışmayın. Bu gibi teknikler daha çok cildinizin zarar verir. Lif ya da kese işlemini gerçekleştirerek cildinizde yer alan ölü deriyi atıp, cilt altında kalan kılların çıkmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kızarmış soğan yöntemi ile de batıklardan kurtulmak mümkün olmaktadır. 1 adet soğanı kızartarak hafif ılık bir haldeyken batık olan yere koyup bir süre bekletmek gerekir. Böylece deri altında kalan batık yüzeye çıkmaya başlar. Vajinada batıl kıl oluşumundan kurtulabilmek için de bu yöntemleri tercih edebilirsiniz. Fakat vajinanın iç kısmında soğanı temas ettirmeme ye büyük bir özen göstermeniz gerekir. Aynı zamanda lazer epilasyon işlemi yaptırarak batık oluşumundan ve tüylerden kurtulmak mümkün olur.

Doğal Yöntemler İle Vajinada Batık Kıl Oluşumunu Giderme

Vajina vücudun en hassas noktalarından biridir. Bu bölgeye yapılacak işlemlerin büyük bir hassasiyet ile gerçekleştirilmesi gerekir. Vajinada batık kıl problemi mevcut ise doğal yöntemler aracılığıyla bu problemden kurtulmak mümkün olur. Doğal yöntemler ise şunlardır;

- Aleo vera jeli vajinada batık bulunan kılların üzerine uygulandıktan sonra 10 dakika kadar bekletilip temizlenir. Bu teknik ile kısa süre içerisinde batıkların gün yüzüne çıkması mümkün olur.

- Ilık suda bekletilen poşet çay da batık tedavisinde tercih edilen doğal yöntemler arasında yer alır. Üst derinin daha yumuşak bir hale gelmesini sağladığı için deri altında kalan kılların dışarı çıkmasına yardımcı olur.

- Bir miktar bal sürerek vajina bölgesinde oluşan batıklardan kurtulma imkânı sağlayabilirsiniz.

- Bir bardak suyun içerisine karıştırılan bir yemek kaşığı karbonat ile batık oluşumundan kurtulup, vajinanın rengini açabilirsiniz.

Doğal yöntemler yardımı ile vajina bölgesinde oluşan batık kıl problemini ortadan kaldırmak çok daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşir. Vajina bölgesinde kimyasal ya da asit barındıran hiçbir ürünün kullanılmaması gerekir. Ph dengesi bozulduğu zaman ciddi problemler meydana gelebilir. Bu sebeple tercihlerinizi daha çok doğal yöntemlerden yana kullanmalısınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.