Türkiye, vaka sayısında dünya ikincisi!

Türkiye, vaka sayısında dünya ikincisi!

Korona virüs salgını Türkiye’de 11 Mart 2020 tarihiyle birlikte başladı. O günden bu yana yurtta birçok ölüm ve birçok olumlu tedavi gözlemlendi. 6 Nisan 2021 korona virüs vaka tablosu, dünyada ikinci sıraya oturdu.

Türkiye’de korona virüs salgını şiddetlenerek büyümeye devam ediyor. Her geçen gün korona virüs sayılarında artış yaşanmaya devam ediyor. Bunların yanı sıra aşılama çalışmaları da devam etmekte. Bugün açıklanan korona virüs güncel tablosu, Türkiye’yi nüfusuna göre en fazla vaka sayısı veren ikinci ülke olduğunu gösterdi.

2-002.jpg

Türkiye Nüfusa Göre Vaka’da 2. Sıraya Geriledi

6 Nisan 2021 tarihinde açıklanan korona virüs güncel tablosuna göre, Türkiye’de dünyada en fazla vaka sayısına erişen ülkelerden birisi oldu. 50 bin sınırında vaka sayısını açıklayan Türkiye, salgının başlangıcından bu yana en fazla vaka sayısını vermiş oldu.

3-001.jpg

Paylaşılan verilere göre Türkiye, listenin ilk sırasında yer almıştı. Hindistan’ın güncel verilerini girmesiyle birlikte ikinci sıraya geriledi. Şu an Hindistan, Dünya’da en fazla vaka sayısını veren ülke oldu. İkinci sırada ise Türkiye bulunuyor.

606c94c386b2470eb0f87bd6.jpg

www.worldometers.info adresi üzerinden güncel korona virüs tablolarına erişebilmek mümkün. Web adresi üzerinden güncel korona virüs bilgileri, ölüm, tedavi ve buna benzer detaylar paylaşılıyor.

eyuapmewqam4aq9.jpg​​​​​​​

Türkiye’de Vaka Rekoru Kırıldı!

6 Nisan 2021 tarihinde açıklanan güncel korona virüs tablosuna göre, Türkiye salgının bu yanından en yüksek vaka sayısına erişti. 50 bin sınırına yaklaşan Türkiye’de önümüzdeki günlerde vaka sayılarında artış veya azalışın olup olmayacağı oldukça merak ediliyor.