Toksin Atıcı Lahana Kürü Nedir, Ne İşe Yarar?

Toksin Atıcı Lahana Kürü Nedir, Ne İşe Yarar?

Toksin atıcı lahana kürü B12 vitamini sağlamaktadır. B12 vitamini alyuvar oluşmasında büyük bir etkiye sahiptir.

Toksin atıcı lahana kürü B12 vitamini sağlamaktadır. B12 vitamini alyuvar oluşmasında büyük bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda sinir sisteminin güçlenmesine de yardımcı olur. Oluşabilecek sinir sistemi problemlerini tamir etme özelliği bulunur. İçerisinde bulunan B12 vitamini sayesinde sindirim sisteminin düzenlenmesine de yardımcı olur. Sindirim sisteminin bağırsak kısmında bulunan yararlı bakterilerin artmasına sebep olur. Vücudumuza aldığımız besinlerin iyi bir şekilde sindirilmesini sağlamak için yararlı bakterilere ihtiyaç duyulur. Daha çok hayvansal besinlerde bulunmasına rağmen beyaz lahana gibi bitkisel ürünlerde de bulunur. Özellikle hamilelik döneminde olan kadınların B12 vitaminine ihtiyacı artış gösterir. Çünkü bu dönemde mineral ve vitamin ihtiyacı artmaktadır. Vücutta oluşan toksinlerin atılması açısından da beyaz lahana kürü çok büyük bir önem taşımaktadır. Pek çok faydası ile ön plana çıkan besinlerden biridir. Düzenli olarak tüketildiği zaman çok daha sağlıklı ve dengeli bir vücuda sahip olmak mümkündür. Hafıza sistemi zayıflamış olan kişilerin daha güçlü bir hafıza sistemine sahip olmasına da yardımcı olur.

Toksin Atıcı Lahana Kürü Nedir?

Vücutta oluşan toksinlerin ve zararlı maddelerin atılması açısından beyaz lahana kürü devreye girmektedir. İçerisinde bulundurduğu vitamin ve mineraller sayesinde insan vücudu için çok büyük bir fayda sağlamaktadır. Toksin atıcı lahana kürü, doğru bir şekilde hazırlandığı zaman kısa süre içerisinde faydasına erişmek mümkün olur. Fermente edilerek hazırlandığı için ekşi bir tada sahiptir. Bitkilerde çok az miktarda B12 vitamini bulunurken beyaz lahana kürü yapıldığı zaman yüksek miktarda B12 vitamin içeriğine sahip olur. Birbirinden farklı çok yönlü özelliklere sahiptir. Bu sebeple vücudun pek çok alanında onarım işlemi gerçekleştirir.

Lahana Kürünün Faydaları

Lahana kürü daha çok beyaz lahanadan elde edilir. İnsan vücudu açısından çok fazla faydaya sahiptir. Toksin atıcı lahana kürü faydaları ise şunlardır;

- Vücutta bulunan toksin ve zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olur.

-Beyaz lahana kürünün en büyük faydalarından biri biyotransformasyon mekanizmasını harekete geçirici özelliğe sahip olmasıdır.

-Kan dolaşımını düzenleyici etkiye sahiptir.

-Kadınların korkulu belalarından biri olan selülit oluşumunu en aza indirir ve engelleyici özelliğe sahiptir.

-Bağırsak içerisinde yer alan yararlı bakterilerin oranını arttırır. Aynı zamanda bağırsak kanseri gibi oluşumları da engeller.

-Kılcal damar çatlaklarına ortadan kaldırır.

-Lahana kürü hormon dengeleyici özelliğe sahiptir.

-Kişide oluşan yüksek kan şekerini düşürme özelliği mevcuttur.

-Kemoterapi ve radyoterapi gibi kanser hastalarının gördüğü tedavilerden sonra  vücudu destekleyici olarak önerilen besinlerden biridir.

Toksin Atıcı Lahana Kürü Nasıl Hazırlanır?

Pek çok faydası ile ön plana çıkan toksin atıcı lahana kürü için gerekli olan 1 adet küçük boy beyaz lahanadır. Lahananın dışında bulunan yapraklar soyularak içerisinde yer alan yaprakları kuşbaşı şekilde doğranır. Doğranan lahana içerisinde tuz ve kimyon eklenir. Baharat eklendikten sonra iyice karıştırılması gerekir. Daha sonra hava almayan bir kavanozun içerisinde konularak iyice bastırılır. Sıkışık bir yapıda olmasını sağlayabilmek adına üzerine temiz bir taş konulur. Bu işlemde tamamlandıktan sonra üzerine bir bez konularak lastikle kapatılır. Lahana kürünü güneş görmeyen ve serin bir yerde bekletmek gerekir. 10 gün ile 15 gün arasında muhafaza edildikten sonra tüketime sunulur. Lahana kürü hazırlandıktan sonra düzenli olarak tüketilmelidir. Ödem gibi problemleri olan kişiler tükettiği zaman kısa süre içerisinde fayda görmeye başlayacaktır. Kilo vermek isteyen kişiler için de son derece ideal kürlerden biridir. Hem kilo verip hem de sağlıklı bir vücuda kavuşmak için lahana kürü tercih edilebilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.