Siğillerden Kurtaran Mucize Öneri!

Siğillerden Kurtaran Mucize Öneri!

Siğiller görünüş olarak oldukça can sıkıcı sağlık problemlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Temel olarak sebebinin ne olduğu bilinmeyen siğiller sağlık açısında ciddi cilt sorunlarına neden olabilmektedir.

 

 

Siğiller görünüş olarak oldukça can sıkıcı sağlık problemlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Temel olarak sebebinin ne olduğu bilinmeyen siğiller sağlık açısında ciddi cilt sorunlarına neden olabilmektedir. Bu sebeple dikkatle üzerine gidilerek tedavisinin sağlanması şarttır. Görüntü olarak oldukça kötü durması sebebiyle hemen kurtulmak istenen siğiller sık sık çıkması halinde muhakkak cilt doktoruna görünmeyi mecbur kılmaktadır.

sigil-nasil-tedavi-edilir.jpg

Siğillerden kurtulmak adına son yıllarda teknolojik gelişmeler ile birlikte lazerle tedavi yöntemi oldukça kullanışlı bir yöntem olmakla birlikte bu içerikte bahsedeceğimiz bazı tarif ve dikkatler ile lazere de gerek kalmadan siğillerden kurtulmanız mümkün olabilmektedir. Yaş ilerledikçe ortaya daha çok çıkan siğiller, hücrelerin işleyişinin zayıflaması nedeniyle ortaya çıktığı belirtilmekle birlikte ana sebep hala bilinmemektedir. Hücreler giderek azalmakta ve beraberinde etkinliğini kaybetmektedirler, bu sebeple vücutta oluşan bazı cilt sorunlarında vücut daha çok enerji harcayarak bu bölgeyi tedavi etmeye çalışır. Bu harcanan enerji ve uğraş sebebiyle sorun oluşan bölgede ciltte yeni bir tabakalanma meydana gelir ve bu tabaka ise siğillerin oluşumuna neden olmaktadır.

Siğillere karşı doktora gitmek en doğru karar olmakla birlikte çözümü lazer ile olmaktadır; ancak lazerle tedavi yönteminde ciltte yanık izleri oluşmakta ve fazlasıyla dikkat edilmesi gereken yorucu bir süreçte bu bağlamda başlayabilmektedir. Antibiyotik ile başlayan süreç daha sonra uzman doktorun öncülüğünde lazerle devam etmektedir. Ancak lazer ile tedavi yöntemini kullanmak istemeyenlere bu içerikte bahsedeceğimiz doğal tedavi ile çözüm bulmanız mümkün olmakla birlikte kronik siğil sorunlarında doktor tavsiyesine uymanız gerekmektedir. İşte sizi siğillerden kurtaracak olan doğal tedavi yöntemimiz.

 

Elma Sirkesi İle Siğil Tedavisi

Elma sirkesi ile siğillerden kurtulmak için bölgeyi öncelikle temizlemek gerekir. Siğil veya siğillerin çıktığı bölgeyi sabun yardımı ile temizleyin ve sonrasında bu bölge ılık bir suda 15 dakika kadar bekletilmelidir. Suda bekleme süresi dolmaya yakın; diş fırçası vb. bir materyal ile siğil bölgesini temizlemeye başlayın. Sert hareketlerle değil daha çok yumuşak hareketler ile bölgeyi fırçaladıktan sonra bölgenin kurumasını bekleyin. Kuruyan bölgeye elma sirkesini uygulayabilirsiniz. Elma sirkesini pamuğa damlatarak siğilin olduğu bölgeye pamuğu yerleştirin ve üstünü bantla kapatın. 15 dakika kadar bu bekleme yapılma süresinden sonra pamuğu çıkarmanız gerekir. Gün içerisinde 3 kez tekrar edeceğiniz bu işlem ile siğil öncelikle kararmaya başlayacak ve ardından düşecektir. Siğil düştükten sonra o bölgede iz kalmaması adına aloe vera kullanımı fayda sağlayacaktır.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.