Manuel Terapi Nedir? Ağrılara Son Veren Büyülü Terapi!

Manuel Terapi Nedir? Ağrılara Son Veren Büyülü Terapi!

Geçmişi çok eskilere dayanan ve geçmişte günümüze biriken bilgilerle alternatif bir sağlık terapisi olan Manuel Terapi’yi merak edenler için oldukça faydalı bir içerik hazırladık. Bel fıtığı, boyun fıtığı, kas ağrıları, kas spazmı ve eklemlerde oluşan ağr

 

 

Geçmişi çok eskilere dayanan ve geçmişte günümüze biriken bilgilerle alternatif bir sağlık terapisi olan Manuel Terapi’yi merak edenler için oldukça faydalı bir içerik hazırladık. Bel fıtığı, boyun fıtığı, kas ağrıları, kas spazmı ve eklemlerde oluşan ağrı veya bozukluklar ile ilgili oldukça etkili olan manuel terapi bu içeriğimizin ana unsuru. Hazırsanız başlayalım.

 

Nedir Bu Manuel Terapi?

Manuel terapi öncelikler alanında uzmanlaşmış kişiler barındıran ve bilimsel tekniklere dayanan bir yöntem olduğu bilinmelidir. Doktor veya fizyoterapistlerin bu alanda uzmanlaşarak uyguladıkları yöntem hastanın ağrı şikayetlerinden başlanarak sorunun tespiti ve tedavisi üzerine kuruludur. Özellikle uzmanlık gerektiren bu alan omurganın düzleştirilmesi ile sorunların tespit edimesi mantığına dayanmaktadır.

manuel-terapi.jpg

Hareketsiz bir yaşam ile birlikte başlayan bazı belli başlı bel, boyun, sırt, omurga gibi ağrılarla ilgilenen bu uzmanlık alanı son yıllarda daha çok bilinmeye başlanmıştır. İnsanların giderek oturmaya başladıkları ve bilgisayar başında işlerini yapmaları sebebiyle daha çok hastalığın ön plana çıktığı bu dönemlerde daha çok rağbet gören bu yöntem bilimsel yollarla uzmanları nezdinde yapılan terapilerden bir tanesidir.

 

Ağrıyı Tespit Etme ve İlaçsız Tedavi Olma Şansı!

El ile tedavi şeklinde yorumlanan manuel terapi şikayetçi olan kişilerin yaşam tarzına müdahale etmektedir. Sürekli oturma veya sürekli uzanma pozisyonu haricinde duruş bozuklukları gibi problemlerin tespit edilerek bu problemlerin olması gerektiği doğru noktasına çekilmesi ile tedavinin yapılmasını sağlayan yöntemdir. Bu yöntem ile birlikte sorun yaşanan bölgelerin bazı yanlışlardan kurtarılması ile birlikte zaten ilaçsız bir şekilde bu problemlerden kurtulmak mümkün hale gelebilmektedir. Rehabilitasyon şeklinde uygulanan bu metotlar silsilesi içerisinde ortaya çıkan durum ise hastanın bu şekilde tedavi olmasıdır.

Birçok kişinin muzdarip olduğu bel fıtığına karşı etkisi ile oldukça büyük faydalar sağlayan manuel terapi sayesinde ilaç kullanımından da kurtulmak mümkün. Elle yapılan kontroller ile sorunun tespit edilmesi mantığına dayanan bu uygulamada ilaçsız tedavi söz konusu olmakla birlikte durumu ileri seviyelere gitmiş olan hastalar için nöroloji ve ortopedi yolu görünebilmektedir. Egzersiz ve yaşam şartlarının düzenlenmesi mantığına dayanan bu terapi ile şikayetin ilerlemeden bitirilmesi söz konusu olabilmektedir. Bu yaşam düzeni ile birlikte gelen düzenli bir ritüel sebebiyle de şikayeti olan kişiler uzun süreli sağlıklı bir yaşama adım atabilmektedirler. Bu sayede kalıcı bir çözüm olan manuel terapi bilimsel anlamda son yıllarda yapılan en etkin çalışmalardan bir tanesi haline gelmiştir.

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.