Krill Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Krill Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Balık yağının mucizelerini bilenler için bu içerikte ona güçlü bir alternatif olan Krill yağından bahsedeceğiz.

 

Balık yağının mucizelerini bilenler için bu içerikte ona güçlü bir alternatif olan Krill yağından bahsedeceğiz. İçerisinde DHA ve EPA bulunan bu yağ vücut için mükemmel faydalar sağlamakla birlikte sağlıkta oldukça etkilidir. Balık yağında bulunan benzer yağ asitleri içeren krill yağı ödem ve kolesterol düşürmede inanılmaz faydalar sağlamakla birlikte kanın sağlıklı olmasında mucizevi etkiler yapmaktadır.

35f71d986fd9c47cfc8fd3b3c132b00e.jpg

Okyanusun soğuk bölgelerinde bulunan karidese benzeyen krill adlı bir kabukludan elde edilen krill yağı bu anlamda balık yağına alternatif oluşturmaktadır. Krill okyanuslarda soğuk ve temiz bölgeleri tercih ederken, balinalar ve penguenler krill ile beslenmekten adeta zevk duymaktadırlar. Hali hazırda balina yemi anlamı taşıyan krillden elde edilen bu yağda omega 3 bolca bulunmaktadır. Hazırsanız krill yağının bazı faydalarına bakalım ve sonra da içeriğin sonunda sizler için önemli bir uyarı yazısı bırakalım. Uyarıda bulunduğumuz kısma dikkat etmenizi isteyerek krill yağının faydalarına başlayalım.

 

İşte Krill Yağının Faydaları!

  • Kötü olarak tabir edilen kolesterolün düşürülmesinde etkin olan krill yağı iyi kolesterolü yükseltmektedir.
  • Koroner arter hastalığı riski ile kalp krizi risklerini minimuma düşürür.
  • Beyin fonksiyonlarının daha etkili çalışmasına olanak sağlar.
  • Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkin olmaları sebebiyle hastalıklara karşı koruyucudur.
  • Eklem ve kas ağrılarının giderilmesinde büyük faydalar sağlamaktadırlar.
  • Kadınlarda regl dönemi sancılarının azaltılmasında ve bu dönemin semptomlarının hafifletilmesinde büyük etkiler sağlamaktadırlar.
  • Cildin yenilenmesinde inanılmaz etkiler yaparak yaşlılık gibi sorunların önüne geçmede fayda sağlamaktadırlar.
  • Vücutta beliren yaralar ile ciltteki kesiklerin iyileşmesinde etkindirler.
  • Gözlerin sağlıklı olmasına olanak sağlarlar ve korurlar.
  • Karaciğerin temizlenmesinde ve fonksiyonların sağlıklı bir şekilde sürdürülmesinde etkindirler.

Krill yağının faydalarına yukarıda değindik. Buraya da önemli bir not bırakmamız gerekmektedir. Krill yağının bazı yan etkileri olmaktadır. Göğüste ağrıya neden olabilen, ishal, baş ağrısı, göğüste yine yanma hissi, mide rahatsızlıkları gibi yan etkileri bulunan krill yağını kullanırken bunları dikkate almanız gerekir. Ayrıca deniz canlılarına veya kabuklu hayvanlara alerjisi olanların bu yağı kullanmamaları gerektiğini belirtelim. Son olarak kan sulandıran ilaç kullanan kişiler ile emziren ve hamile olan kadınların mutlaka bu yağı kullanmadan doktorlarına danışmaları gerektiğini söylememiz gerekir.