Korona virüste korkutan gelişme: yeni belirtiler ortaya çıktı!

Korona virüste korkutan gelişme: yeni belirtiler ortaya çıktı!

Korona virüs vaka sayısındaki önlenemez artış her geçen gün birçok insanın ölmesine sebep oluyor. Türkiye son günlerde vaka sayısında rekor kırmaya devam ediyor. Ölümlerinde en fazla görüldüğü dönemin içerisindeyiz.

Türkiye’de günlük vaka sayısı 60 bin barajına yakınlaşıyor. ‘İngiliz mutantı’nın da etkisiyle birlikte vaka artış hızı her gün yükseliyor. Yine mutant virüse bağlı olarak belirtilerin de değiştiği aktarıldı.

1.jpg

Türkiye’de Korkutan Tablo

Türkiye’deki önlenemez vaka artışı korkutmaya devam ediyor. Son 24 saat içerisinde 302 bin Covid-19 testi yapıldı ve 54 bin 740 kişinin testi pozitif çıktı. 276 kişi ise hayatını kaybetti. Hasta sayısı ise 2 203 oldu. Bu veriler, Türkiye’de 1 günde gerçekleşen en fazla vaka ve ölüm sayısı!

2.jpg

Haftalık verilere bakıldığında hastalarda zatürre oranı yüzde 3,1. Yatakların doluluk oranları ise yüzde 55,7. Erişkin yoğun bakım ünitelerinde yüzde 66,5. Ventilatör dolulukları ise yüzde 33. Veriler ise her geçen gün yükselmeye devam ediyor.

4.jpg

Korona Virüs Belirtileri Değişti

İngiltere kaynaklı mutant virüsün de etkisiyle vaka sayısı 60 binlere kadar yaklaştı. Bu virüsün sadece vaka artışını etkilemediği, hastalığın belirtilerini de değiştirdiğini ortaya çıkarttı. Bilindiği üzere korona virüsün ortaya çıkmasından bu yana en fazla görülen belirtiler öksürük, ateş ve halsizlik idi.

Hürriyet gazetesinden Osman Müftüoğlu’nun kaleme aldığı köşe yazısında bu konuya yer verdi. Korona virüs belirtilerinin hapşırma, geniz ve burun akıntısı, iştahsızlık ve titreme olduğunu belirtti. Bu 4 belirti son dönemlerde testi pozitif çıkan kişilerde daha fazla olduğunu ifade etti.