Korona Virüs ilacı müjdesi geldi!

Korona Virüs ilacı müjdesi geldi!

İngiltere Devlet Başkanı Boris Johnson, çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini vurguladığı korona virüse dair yeni ilaçların sonbaharda kullanıma sunulacağını aktardı.

Dünyada korona virüs salgını tüm hızıyla devam ediyor. Salgına karşı yeni tedbirler geliştirilmeye çalışıyor. Mücadele çalışmalarında yeni bir müjde geldi. İngiltere Devlet Başkanı Boris Hojnson düzenlediği basın toplantısında yeni ilaçların geleceğini aktardı. COVİD-19 tedavisi için kapsül veya tablet olarak alınabilecek yeni etkili bir tedavinin geliştiğini aktardı.

aw300548-01-tyw5-cover-jpg.webp​​​​​​​

Boris Jonhnson şunları ekledi; ‘’ Yeni Antiviraller Özel Görev Komitemiz, Covid-19'u izinde durdurmak için evde uygulayabileceğiniz yenilikçi tedaviler geliştirmeye çalışacak" ifadelerini kullandı. Devlet Başkanı, Komitenin gelecek vaat ettiğini iddia ettiği bu ilaçları sonbahar dönemlerinde kullanıma sunacağını aktardı.

Söz konusu bu ilaçların COVİD-10 testi pozitif çıkan kişilerin semptomlarının ciddi derecede azaltacağı ve virüs taşıya herhangi bir kişiyle temas sonrasında virüsün yayılmasını engelleyeceğini iddia etti. Johnson, ‘’ "Bu ilaçlar, enfeksiyonlarda gelecekteki herhangi bir artışa karşı başka bir hayati ​​​​​​​savunma daha sağlayabilir ve daha fazla hayat kurtarabilir" dedi.

thumbs-b-c-2b8e8cdebf08f0dd5bc1cdb464b54926.jpg​​​​​​​

Bilim insanlarının bu yılın devamında da yeni bir COVİD-19 dalgası olacağı konusunda uyarıları dikkate aldığını aktardı. Şu an için ülkedeki kısıtlamaların kaldırılmasına dair yeni yol haritasını değiştirmek için herhangi bir neden olmadığını belirtti. Sonrasında ise "Covid-19 ile yaşamayı öğrenmeliyiz" dedi.

İngiltere’de 17 Mayıs tarihi sonrasında uluslararası seyahatlerin yeniden başlanacağını da aktaran Johnson ‘’Kırmızı listelerin sürekli olarak güncelleniyor. Hindistan’da görülen mutasyon oldukça endişe verici ve araştırılmaya devam ediyor’’ dedi.