Kayısı ve İnciri Kaynatıp İçerek O Hastalıktan Kurtulabilirsiniz!

Kayısı ve İnciri Kaynatıp İçerek O Hastalıktan Kurtulabilirsiniz!

Kabızlık her dönem ortaya çıkabilen ve oldukça can sıkan rahatsızlıklardan bir tanesi. Eğer kabızlık probleminiz varsa evde kolayca hazırlayacağınız bu karışım ile rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz.

Tüketilen besinleri bazen mide tam olarak sindiremiyor ve bu durum bağırsaklarda rahatsızlıklara neden olabiliyor, en bilen ve en çok görülen rahatsızlıkların başında da kabız geliyor. Kabızlıktan kurtulmak için aşağıda yer alan yöntemi uygulayabilirsiniz.

kuru-meyve-hedef-cin-pazari-halkbank-kobi.jpg

Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Hilal Mutlu, kabızlık rahatsızlığı olanlara dikkat etmeleri gereken noktaları söyledi.

“Eğer bir sağlık sorununuz yoksa yeşil çay, anason ve papatya çayını günde 2 bardak içmeye çalışın. Bağırsak hareketlerinin hızlanması için magnezyum açısından zengin besinler tüketilmesi gerekiyor, kereviz, marul, taze fasulye, fındık, salatalık ve badem gibi besinler magnezyum açısından zengin besinler. Ayrıca günde 1 tane maden suyu içilmesi kabızlığa iyi gelecektir.

Kabızlık rahatsızlığınız uzun bir zamandır varsa; 2 adet kuru kayısı, 2 adet kuru incir ve 2 adet kuru inciri ince bir şekilde doğradıktan sonra 1.5 çay bardağı su ile haşlayın. Sonrasında 1 tatlı kaşığı keten tohumu ve yarım tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyerek robottan geçirin. Elde ettiğiniz karışımı 2 su bardağı ılık su ile 1 tatlı kaşığı kadar tüketin.

Su tüketimine dikkat edilmesi büyük önem taşıyor, 1 adet cevizi ve 2 adet kuru kayısıyı gece boyu suda bekletin, sabah suyla birlikte içinde besinleri de tüketin.” dedi.

kuru-meyve-kalori.jpg