Farkında Olmadığınız Bazı Alışkanlıklarınız Oldukça Sağlıksız Sonuçlar Doğuruyor!

Farkında Olmadığınız Bazı Alışkanlıklarınız Oldukça Sağlıksız Sonuçlar Doğuruyor!

Günlük rutin yaşamınızda yaptığınız veya sevdiğiniz bazı şeylerin size ciddi zararlar verdiğini biliyor muydunuz?

 

 

Günlük rutin yaşamınızda yaptığınız veya sevdiğiniz bazı şeylerin size ciddi zararlar verdiğini biliyor muydunuz? Bu içerikte sizler için alışkanlık halini almış veya sizin sevdiğiniz bazı şeylerin sizde yarattığı sağlıksız sonuçlarına değineceğiz. Hazırsanız hemen başlayalım.

 

Bacak Bacak Üstüne Atmak!

Bacak bacak üstüne atmak bazen gereksinim haline gelmekle birlikte ayakları rahatlatma veya çekici görünme etkisini arttırmaktadır; ancak biraz sağlıksız bir durum söz konusu olabilmektedir. Ayak ayak üstüne atmanın kısa süreli olanından herhangi bir zarar görmeyeceğinizi söyleyerek uzun süreli bu oturuş şekli; varis, sinir sıkışmaları gibi son derece zararlı sağlıksız sonuçlar doğurabilmektedir. Bu sebeple biraz daha dikkat etmenizde fayda olacaktır.

 

İmitasyon Güneş Gözlüğü Takmak!

Güneşten koruyor yeterli diyenlerdenseniz tehlike çanları sizin için çalıyor demektir. Kalitesiz veya imitasyon güneş gözlükleri ekonomik anlamda cebinize iyi gelse de gözlerinizin sağlığına iyi gelmeyecektir. Muhakkak kaliteli gözlük kullanmanız da fayda olacaktır. Kalitesiz gözlükler retina ve gözdeki diğer bölgelere zarar vererek zaman içinde görme yetinizin zarar görmesine sebep olabilmektedir.

 

Sıcak Su Torbasının Kullanımı!

Kısa süreli ağrı geçirici etkisi ile sıcak su torbası adeta mucizevi bazı etkiler yaratırken, bazılarımız bunu abartarak; yaralı bölgelere veya kırılmış bölgelere de sıcak su torbasını basmakta. Bu son derece kötü bir durum olmakla birlikte yaralı yerlerde vücudun sağladığı koruyucu nemlilik kurumaya geçer ve aslında ağrı birkaç dakika sonra daha şiddetlenebilir. Ayrıca kanama oluşan bölgelerde kanın durmamasına da yine sebep olabilmektedir.

 

Terlikle Şehir Gezmek!

Terlik son derece rahat bir şey olsa da bazı sakıncalı durumlara davetiye çıkaran etkiye neden olabilmektedir. Öyle ki şehir hayatında kirlilik oldukça fazladır ve bu sebeple dışarıda giyilen terlik havadaki ya da yerdeki kirlerin ve virüslerin ayağa bulaşmasına neden olmaktadır. Eve gidildiğinde muhakkak ayakların yıkanması bazı sorunları ortadan kaldırsa da havada bulunan zararlı maddeler ayakta kötü sonuçlara neden olabilmektedir. Bu nedenle terlikle daha çok kasaba veya köy yerlerinin tercih edilmesi daha iyi olacaktır.

 

Sol Tarafa Yatarak Uyumak!

Uzmanlar uyuma pozisyonları için yan yatmayı en uygun yatış pozisyonu olarak görseler de bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir noktayı atlamamak gerekir. Yan yatarken muhakkak dikkat edilmesi gereken nokta sol tarafa doğru yatmamaktır. Sol tarafa yatmanız halinde kalp sıkışmaya başlar. Kalbin sıkışması ile birlikte hem kalitesiz bir uyku geçirmeniz hem de sağlıksız bazı sonuçlar ile karşılaşmanız mümkündür. Bu önemli detay yine uzmanlar tarafından oldukça önemsenmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.