En Güçlü Antibiyotik Udi Hindi Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

En Güçlü Antibiyotik Udi Hindi Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı artmaya devam ediyor, artan vakalardan dolayı vatandaşlar bağışıklık sistemini güçlendirecek olan besinlere yönelmeye devam ediyor.

Bağışıklık sisteminin korunması, virüsün bulaşmasını azaltan etkenlerden bir tanesi, bilinen en güçlü doğal antibiyotik olan Udi Hindi bitkisi bağışıklık sistemini güçlendirdiği için şu sıralar da yoğun talep görüyor. Udi Hindi bitkisi vücuttan mikropların atılmasını sağlayan özelliği ile oldukça dikkat çekiyor, kilogramı ise şu sıralar da 250 liradan satışa çıkarılıyor.

udi-hindi-1509.jpg

Udi Hindi Nedir?

Doğu Asya topraklarında yetişen ve odunsu bir yapısı bulunan Udi Hindi bir ağaçtan elde edilmektedir. Çin topraklarında yoğun olarak görülen bu ağacın dört mevsim yaprağı bulunur. Ayrıca mevsim geçişlerinden de etkilenmez, bu bitkinin diğer adı ise öd ağacıdır. Udi Hindi geleneksel tıp, kozmetik ve daha birçok alanda kullanılmaktadır, ülkemizde ise genelde süs bitkisi olarak yetiştirilmektedir. Bunun yanında günümüzde modern tıpta da kullanıldığı biliniyor. Bitkinin doğru bir şekilde kullanılması bağışıklık sistemini güçlendirmeye, vücuttan mikropların atılmasını sağlamaya yarıyor. Ayrıca pek çok hastalığın tedavi sürecinin hızlanmasına da ciddi şekilde katkı sağlıyor. Udi Hindi, yağ ve toz halinde tüketilebiliyor.

Udi Hindinin Faydaları Nelerdir?

Udi Hindi’nin, bal, saf zeytinyağı, limon, tarçın ve zencefil kullanılarak hazırlanan karışımı bağışıklık sistemini güçlendirmeye büyük bir katkı yapıyor, vücuttan mikropların atılmasını sağlıyor, düzenli bir şekilde kullanılması halinde birçok hastalığın önüne geçiyor.

Enfeksiyonlara, iltihaplara karşı büyük bir mücadele veriyor, uzmanlar tüketim şekli olarak genelde bitkinin balla karıştırılarak tüketilmesini öneriyor, doğru miktarda kullanılması enfeksiyonların ve iltihapların vücuttan atılmasını sağlıyor. 

Bunların yanında boğazı yumuşatması, burun akıntısı ve boğaz ağrısı gibi rahatsızlıklara da çare olabiliyor.

Mide rahatsızlığı çekenler de Udi Hindi bitkisini gönül rahatlığıyla tüketebilir. En önemli özelliklerinden birisi de sakinleştirici özelliğidir. Stresle mücadele için yine tüketilebilecek olan besin maddelerinden birisidir. Baş ağrıları için de Udi Hindi tozunun ılık su ile karıştırıp tüketilmesi öneriliyor.

udi-hindi-5643.jpg

Cilt sağlığı için de yine oldukça önemli bir besin maddesidir. Cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar, egzama hastalığı ve hafif dereceli yanıklar için kullanılabilecek bir maddedir, vücuttaki lekelerin giderilmesini ve ölü derilerin atılmasını sağlar.

Hoş bir kokuya sahip olması ile birlikte ağız kokusuna karşı da etkili olmaktadır. Gün içerisinde küçük bir miktar Udi Hindi bitkisi çiğnenmesi ağız kokusunu da giderecektir.