Diş Hekimlerinin Diş Çürükleri Hakkında Bilinmesini İstemediği Gerçekler!

Diş sağlığı sağlıklı bir vücut için olmazsa olmazların başında gelmektedir. Eğer sizlerde bembeyaz ve ışıl ışıl dişlere sahip olmak istiyorsanız aşağıda yer alan tarifi hemen uygulayın.

Bazen çürüyen ve sararan dişler beyaz gülüşlerin önüne geçebiliyor, ağız ve diş sağlığının ne kadar önemli olduğu herkes tarafından biliniyor. Gün içerisinde ihmal edilmeden ağız bakımının yapılması büyük önem taşıyor. Çürük dişler yalnızca ağız sağlığını değil vücudun tamamının tehdit ediyor. Ağız içinde oluşan bakteriler ve mantarlar, bağırsakların sağlıklı yapısının bozulmasının yanı sıra ruh ve beden sağlığını da olumsuz etkiliyor.

agiz-ve-dis-sagligini-koruyan-besinler-73929-5.jpg

Diş sağlığını etkileyen önemli faktörlerin başında aşırı şeker tüketimi gelmektedir. Özellikle çocukluk döneminde tüketilen aşırı şeker diş sağlığını olumsuz etkileyebiliyor. Diş sağlığı konusunda bazen ikileme düşüldüğü oluyor, insanlar marketlerde satılan ürünler yerine doğal ürünleri tercih edebiliyor.

Warwick Üniversitesi’nden bilim insanları, araştırmaları sonucunda Hindistan cevizi yağının diş çürümesine neden olabilecek bakterileri yok ettiği ve ağız bakım ürünleri içinde kullanabilecek bir antibiyotik olduğunu ortaya çıkardı.

Doğal sağlık ürünlerini kullanan kişiler uzun zamandır Hindistan cevizi yağının ağız sağlığı için kullanımını tavsiye ediyordu, ancak ilk kez bu tavsiye bir araştırma ile bilimsel olarak kanıtlanmış oldu.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Malzemeler

3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Bir miktar nane yağı

3 yemek kaşığı karbonat

İsteğe bağlı olarak 2 çay kaşığı bitkisel tatlandırıcı

Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir kabın içerisinde belli bir kıvama ulaşana kadar karıştırın. Diş fırçası ile bu karışımı dişlerinize uygulayın ve daha sonrasında ağızınızı çalkalayın. Daha sonrasında normal diş macununuz ile dişlerinizi tekrardan fırçalayın. Bu yöntemi düzenli bir şekilde uygulayarak hem dişlerinizi beyazlatabilir hem de diş çürüklerinin önüne geçebilirsiniz.

Buradaki yöntem tavsiye niteliğindedir, eğer diş çürüğünüz varsa en kısa zamanda bir doktora görünmeniz önerilmektedir.

agiz-ve-dis-sagliginin-onemi.jpg