Diş Ağrısından Anında Kurtaran Doğal Çözümler!

Diş Ağrısından Anında Kurtaran Doğal Çözümler!

Diş ağrısı insanlar için en acı verici sorunlar bir tanesidir. Geçmek bilmeyen ağrıyı bazen dindirmek oldukça zordur. Bu ağrıyı anında kesmenin birçok yolu olduğu söylense de yinede geçmeyen diş ağrısı

 

Diş ağrısı insanlar için en acı verici sorunlar bir tanesidir. Geçmek bilmeyen ağrıyı bazen dindirmek oldukça zordur. Bu ağrıyı anında kesmenin birçok yolu olduğu söylense de yinede geçmeyen diş ağrısı belli bir yerden sonra baş ağrısına da neden olabilmektedir. Birçok nedenden dolayı diş ağrısının yaşanabileceğini söylemek mümkün olmakla birlikte dişteki herhangi bir sorundan kaynaklı yavaş yavaş başlayan bir sorundan veya ani bir sorundan kaynaklanabilmektedir.

2-003.png

Diş ağrısı genellikle çürüme nedeniyle ortaya çıkabilmekle birlikte bu içerikte bahsedeceğimiz bazı doğal yollar ile bu ağrıyı kısa sürede dindirmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca diş fırçalama noktasında muhakkak dikkatli ve tedbirli davranmanız gerektiğini de belirtmemiz gerekir. Günde iki kez dişinizi fırçalamanız uzmanlar tarafından belirtmekle birlikte bunlardan bir tanesinin uyumadan önce olması gerekliliği bulunmaktadır. Diş sağlığınıza dikkat etmeniz halinde ilerleyen zamanlarda ağrı çekme ihtimalinizin düşeceğini de söylememiz gerekir. Şimdi hazırsanız diş ağrısını kısa sürede kesen yollara bakalım.

 

Bitkisel Yağ İle Gargara!

Bitkisel yağlardan bazıları diş ağrısını kısa sürede dindirebilmektedir. Hindistancevizi yağı ve zeytinyağı bu anlamda en çok kullanılan bitkisel yağların başında gelir. 2-3 yemek kaşığı kadar yağı 15-20 dakika kadar bir süre ile ağzınızda çalkalayarak ve gargara yaparak diş ağrılarınızı dindirmeniz mümkün olacaktır.

 

Zencefil İle Ağrı Giderme!

Diş ağrısına karşı en etkili bitkisel çözümlerden bir tanesi de zencefildir. Zencefil kökünü geceden suya koyarak bekletin ve özünü suya vermesini sağlayın. Ertesi gün kalkığınızda bu su ile ağzınızı çalkalayarak diş ağrısından kısa sürede kurtulun.

 

Çay Torbası

Diş ağrısı için en etkili yollardan bir tanesi de çay torbasıdır. Siyah çay torbası veya demlenen bir çayı beze sararak dişinize koyun ve bekletin. Çay içerisindeki teyin maddesi kısa sürede ağrıyı dindirecektir.

 

Sarımsak İle Ağrı Giderme!

Diş ağrısını gidermede bir veya iki diş sarımsak kullanmanız da mümkündür. Kısa sürede ağrıyı geçiren sarımsağı çiğneyerek dişlerinize işlemesini sağlayın. Kronik diş ağrılarına oldukça iyi gelen sarımsağı tuz ile karıştırarak da uygulayabilirsiniz. Bu sayede kısa sürede diş ağrılarından kurtulmanız mümkün hale gelecektir.