Covid-19 Aşılarına Dair Yanlış Bilgi Yayanlara İşlem Yapılacak!

Tüm dünyanın mücadele ettiği Covid-19 salgınına dair geliştirilen aşı tartışmaları devam ediyor. Aşı karşıtlığı dünyanın her yerinde belli bir kitle yakalamışken; ABD’den bu konuda net adımlar atılmaya başlandı.

05 Ağustos 2021 20:28 Yaşam
Covid-19 Aşılarına Dair Yanlış Bilgi Yayanlara İşlem Yapılacak!

Koronavirüs için geliştirilen aşılara olan karşıtlık tüm dünyada belirli bir kitle tarafından hala savunulmaya devam ediyor. Bilim insanları, devlet yetkilileri, ülkedeki tanınır simaların uğraşlarına rağmen hala aşı karşıtlığı bir şekilde devam ederken; buna dönük önemli bir adım ise ABD’den geldi. Özellikle bazı hekimlerin dijital ortamlarda aşıya dair dezenformasyon yaymaları artık ABD’de cezasız kalmayacak.

tugay-haber-ay-2.png

Aşı karşıtı olan birçok kişi bazı doktorların dijital ortamlarda yaptıkları kayıtlara göre hareket ettiği ve bu videoların yayılması ile birlikte bazı vatandaşlarda aşı karşıtlığının geliştiği tespitinde bulunuldu. Bu bağlamda aşıya dair vatandaşlara doğru bilgi vermekle sorumlu olan hekimlerin dezenformasyon yaymaları halinde hekimlik lisanslarının iptal edileceği ABD’de kararlaştırıldı.

tugay-haber-ay-1.png

Bu konuya dair ABD’li yetkili kurumlardan açıklamalar yapılırken; yapılan açıklamada hekimlerin bilimsel verilere ışığında vatandaşlara bilgi aktarması gerektiği ifade edildi. Bunun hekimler için etik ve mesleki sorumluluk olduğu belirtilen açıklamada, bu sorumluluğa karşı dezenformasyon içeren bilgi veren hekimler için disiplin işlemlerinin başlatılacağı ifade edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler