Bunları Yaşıyorsanız Streslisiniz Demektir!

Bunları Yaşıyorsanız Streslisiniz Demektir!

Stres günümüzün en belirgin sorunlarından bir tanesidir. Gelecek kaygısı, yaşamsal faaliyetler ve daha birçok şey stres ve kaygı sebebi olurken bunlara çözüm olarak yürüyüş yapmak, spor yapmak, hobiler edinmek vb. aktiviteler yapılabilmektedir.

 

Stres günümüzün en belirgin sorunlarından bir tanesidir. Gelecek kaygısı, yaşamsal faaliyetler ve daha birçok şey stres ve kaygı sebebi olurken bunlara çözüm olarak yürüyüş yapmak, spor yapmak, hobiler edinmek vb. aktiviteler yapılabilmektedir. Peki stresli olduğunuzu veya ruhsal durumunuzun çok iyi olmadığını gösteren belirtiler nelerdir?

 

Vücutta Bölgesel Kabarmalar!

Vücudunuzda stresten kaynaklı bazı bölgelerde kabarmalar ortaya çıkabilmektedir. Bu kabarmalarla birlikte bölgelerde ağrılar veya yaralar yine gözlemlenebilmektedir. Güzel bir duş almak ve suyu biraz soğuk tercih etmek sizi bu kabarmalara karşı rahatlatabilir.

 

Ani Kilo Değişimi!

Aniden kilo alma veya kilo verme gibi durumlar yine sizin stresli olduğunuza işaret eden belirtilerden bir tanesidir. Bazı insanlar stresten kaynaklı çok fazla yemek yeme ihtiyacı duyarken, bazı insanlar ise yemekten ve içmekten kesilebilmektedir.

 

Sürekli Baş Ağrıları!

Baş ağrılarınız her gün tekrar ediyorsa ve bir türlü geçmiyorsa bu da sizin stresli olduğunuza dair en belirgin göstergelerden bir tanesi olabilmektedir. Kronikleşen baş ağrıları vücudun strese karşı verdiği tepkisel sonuçlardan bir tanesidir. Sürekli baş ağrısı çekiyorsanız ruhsal anlamda çok sağlıklı olmayabilirsiniz.

 

Mide Sorunları!

Mideniz stres gibi durumlara en hızlı reaksiyon veren organlarınızdan bir tanesidir. Bu sebeple mide ağrıları ve bu ağrılar ani şekilde tekrar etmesi durumunda stresli olduğunuzun belirtisi bu seçenek olabilmektedir.

 

Cilt Hastalıkları!

Stresten kaynaklı en belirgin göstergelerden bir tanesi ciltte kendini belirgin edebilir. Ciltte ortaya çıkan yaralar veya cilt hastalıkları stresli olduğunuzu gösterebilmektedir. Hatta stres kaynaklı ciltte sulanma ve kaşıntı gibi ciddi problemlerin bile ortaya çıktığı gözlemlenebilmiştir.

 

Göğüste Ağrı ve Kalp Ritmi Bozuklukları!

Göğüste sürekli bir ağrı hissetme durumunuz varsa bunun da sebebi stres olabilir. Stresten kaynaklı ortaya çıkan göğüs ağrıları ile birlikte kalp ritminizde bazı bozulmalar ortaya çıkabilmektedir. Hatta bazı durumlarda kalbinizin sıkıştığını hissetmeniz gibi problemlerde ortaya çıkabilmektedir.

 

Saç Dökülmesi!

Stresin en belirgin şeylerinden bir tanesi de saç dökülmeleridir. Hesapta olmayan ciddi bir saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız, bu sizin kaygılı ve stresli olduğunuza dair en önemli işaret olabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.