Bu Bitkiler Radyasyon Etkisini Düşürüyor!

Bu Bitkiler Radyasyon Etkisini Düşürüyor!

Radyasyon günümüzün biz farkında olmadan en büyük tehlikesi olmaya devam ediyor. Birçok hastalık vb. duruma sebep olan radyasyon etkisi kalp hastalıkları, psikolojik sorunlar, kronik yorgunluk gibi çeşitli rahatsızlıklara neden olabilmektedir.

 

 

Radyasyon günümüzün biz farkında olmadan en büyük tehlikesi olmaya devam ediyor. Birçok hastalık vb. duruma sebep olan radyasyon etkisi kalp hastalıkları, psikolojik sorunlar, kronik yorgunluk gibi çeşitli rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Evlerimizde veya çevremizde kullandığımız teknolojik aletlerin etkileri çok şiddetli olmasa da bir şekilde yaşamsal anlamda yaydıkları radyasyon ile bizlere zarar verebilmektedirler. Bu sebeple radyasyona karşı etkili bir mücadele vermek adına bazı bitkiler kullanmak mümkündür.

5e566c7b18c7730ad0ce41c0.jpg

Radyasyon etkisi genellikle kısa vadede değil uzun vadede hayat kalitesine etki eden etmenlerden bir tanesi olmakla birlikte, radyasyona karşı bitkisel çözümler son yıllarda giderek popüler hale gelmeye başladı. Bazı bitkiler ile radyasyon miktarını düşürmeniz mümkündür. İşte hem eviniz güzelleştirecek hem de sizi radyasyona karşı koruyacak olan o bitkiler.

 

Kaktüs

Radyasyona karşı akla ilk gelen bitki kesinlikle kaktüs olmaktadır. Birçok uzman tarafından önerilen ve hatta bazı öğretmenler de öğrencilerine radyasyona karşı kaktüsü önermektedirler. Oldukça faydalı olan kaktüs özellikle çiçeklere karşı ayrı bir isteğiniz olmaması halinde mükemmel bir tercih olacaktır. Hem bakımı kolay, hem de radyasyona karşı etkili olan kaktüs evlerinizde olması gereken bitkilerden bir tanesidir.

 

Sarmaşık

Yine radyasyona karşı etkisi olduğu bilinen ve fazlasıyla rağbet gören sarmaşığın kullanımı oldukça geniştir. Daha çok balkon ve bahçelerde yaptığı mükemmel etki ile tercih edilen sarmaşık hem radyasyona karşı koruma sağlar, hem de kısa sürede tüm çevreyi sararak sizi bir orman havasına bile sokabilmektedir. Bu sebeple sarmaşık yine tercihleriniz arasında olmalıdır.

 

Aloe Vera

Güzellik bitkisi aloe veranın az bilinen bir diğer özelliği tabi ki radyasyon engelleyici olmasıdır. Radyasyona karşı etkili olan aloe vera bitkisi üzerinizdeki radyasyonun etkilerini kısa sürede geçirerek daha sağlıklı olmanızı sağlamaktadır. Bu sebeple aloe vera yine bitkisel tercihlerinizden biri olmalıdır.

 

Benjamin Kauçuğu

Asya ve Avustralya gibi uzak bölgelerde çokça tercih edilen Benjamin kauçuğu bitkisi yine radyasyona karşı oldukça faydalı bitkilerden bir tanesidir. Hem şık görüntüsü hem de radyasyona karşı koruması ile kesinlikle Benjamin kauçuğunu tercih etmelisiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.