Boy Uzatan 4 Mucize Gıda!

Boy Uzatan 4 Mucize Gıda!

Beslenme düzeni ve bazı besinleri tüketme ile birlikte boyda ciddi bir uzama söz konusu olabilmektedir. Özellikle kemiklerin yapısını etkileyen bazı gıdaların etkisi kemik gelişimini sağlarken bu gıdaların neler olduğunu içeriğimizde açıklıyoruz.

 

 

Boy uzunluğu ve kısalığı genel anlamda genetik kodlarla taşındığı bilinse de bu genetiği tersine çevirmek mümkün. Öncelikle boy uzamasına sebep olan en temel şeylerden bir tanesi spor olmaktadır. Basketbol, voleybol gibi sporlar boyun uzamasını sağlarken; halter gibi ağırlık sporları ise boyun kısalmasına neden olabilmektedir. Sporun yanında boy uzamasına özellikle gelişme çağındaki çocuklar için beslenme diğer en önemli etken olarak görülür.

sutun-icine-incir-atip-tuketirseniz-ne-olur-kis-hastaliklarina-dogal-sifa-1548335097-126.webp

Beslenme düzeni ve bazı besinleri tüketme ile birlikte boyda ciddi bir uzama söz konusu olabilmektedir. Özellikle kemiklerin yapısını etkileyen bazı gıdaların etkisi kemik gelişimini sağlarken bu gıdaların neler olduğunu içeriğimizde açıklıyoruz.

 

Süt

Gelişim çağına giren çocuklar için boy uzamasına en çok etkiyi yapan besinlerden bir tanesi süttür. Kemiklerin yapısını direk etkileyen sütü günlük tüketmek gerekmekle birlikte bu düzenin gelişim çağındaki çocuklarda özellikle sağlanması gerekir. Kemikleri güçlendiren ve geliştiren süt bu anlamda boy uzatan ilk gıdamızdır.

 

Kuru İncir

Kuru incir de yine boy uzamasında en çok etki eden besinlerden bir tanesi olmaktadır. Hücrelerin yenilenmesini sağlayan kuru incir bu anlamda boyun uzamasına ciddi şekilde etki eder. Ayrıca birçok sağlıklı etki yapması nedeniyle uzmanlar tarafından kesinlikle önerilen kuru inciri günlük tüketim gıdası haline getirmekte fayda olacaktır.

 

Kuru Üzüm – Kuru Kayısı

Kuru incir dışında yine diğer besinlerden kuru üzüm ve kuru kayısı gibi besinler de boy uzamasına etki eden gıdalar arasındadır; ancak kuru kayısı ve kuru üzüm için çok sık tüketimi tavsiye etmeyen uzmanlar bu anlamda kuru üzüm ve kuru kayısı için dengeli tüketim uyarısı yapmaktadır.

 

Brokoli

Çocukların çok sevmediği bir besin olan brokoli de yine boy uzamasında ciddi etki gösteren besinlerden bir tanesidir. İçerisinde bulunan takviye gıdalar anlamında oldukça zengin olan brokoli ile güçlü bir vücuda sahip olmak yine olası sonuçlardan bir tanesidir.

Not: Yukarıda belirtilen gıdalara ek olarak uzman doktordan tavsiye alınarak çocuğunuz için gerekli ek takviye yapı maddelerini barındıran besinler konusunda detaylı bilgiye erişmeni mümkündür. Bu sebeple uzman bir doktor önerisi ile eksik olan vücut değerlerini de besin yoluyla sağlamanız mümkün olmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.