Saçkırana Karşı Etkili Bitkisel Çözümler Neler?

Saçkırana Karşı Etkili Bitkisel Çözümler Neler?

Saçkıran bir tür saç dökülmesi hastalığıdır; ancak bu saç dökülmesi genel bir saç dökülmesi olmaktan çok bazı bölgeleri hedef almaktadır. Daha çok 40 yaş altındaki bireylerde görülen saçkıran aniden başlayan

 

 

Saçkıran bir tür saç dökülmesi hastalığıdır; ancak bu saç dökülmesi genel bir saç dökülmesi olmaktan çok bazı bölgeleri hedef almaktadır. Daha çok 40 yaş altındaki bireylerde görülen saçkıran aniden başlayan saç dökülmeleri ile gözlemlenir. Yuvarlak veya oval şeklinde bazı bölgelerde başlayan saç dökülmelerinin yerine kısa bir süre sonra yeni saçlar alabilmekte; ancak bazı vakalarda ise durum beklenenden de daha kötü ve uzun olabilir. Bazı vakalarda yayılım gösterebilen saçkıran o bölgede uzun süre saç çıkmasına izin vermemektedir.

Tedavisi olmayan bir hastalık olarak görülmeyen saçkıranda doğru tedavi önemlidir. Bazı krem veya tarifler ile saçkıran oluşan bölgede tekrar saçların çıktığı gözlemlenmektedir. İlaçlarla da tedavi edilebilen saçkıran için bu içerikte bahsedeceğimiz mucizevi bitkisel ürünleri deneyebilirsiniz.

Saçkıran için genellikle saçta başladığı veya görüldüğü bilinse de aslında; kaş, kirpik ve sakal gibi bölgelerde de görülebilmektedir. Saçkıranın en büyük özelliği ani bir dökülmedir. Bir günde saçkıran oluşan bölgedeki tüyler dökülebilmektedir. Erkeklerde daha çok görülen saçkıranın en çok görülme oranı 40 yaş altı insanlardadır. Saçkıran sorunu yaşayan insanların % 80’den fazlasının 40 yaş altı kişiler olduğu ifade edilmektedir. Şimdi hazırsanız saçkıran için bazı evde uygulayabileceğini bitkisel çözümlerden bahsedelim.

 

Sarımsak

unnamed.jpg

Saç dökülmelerine karşı efsane bir öneri olan sarımsağın etkisi herkesçe bilinmektedir. Sarımsağın saçkıran olan bölgeye günlük olarak sürülmesi ile birlikte bu bölgede kısa bir süre sonra yeni saçların ortaya çıktığı gözlemlenebilmektedir. Sarımsaklı tarifi daha etkili hale getirmek adına sarımsağı ezerek üzerine birkaç damla zeytinyağı dökebilirsiniz. Bu karışımı her gece yatmadan önceye bölgeye sürerek, üstüne de bir bandaj çekip sabah yıkamaya alabilirsiniz. Bu düzenli uygulama ile birkaç hafta içinde dökülen saçların yerinde yeni saçların çıktığı gözlemlenebilir.

 

Hindistancevizi Yağı

Her derde deva hindistancevizi yağı saçkıran sorununa karşı da etkilidir. Saçkıran oluşan bölgeye parmaklar yardımı ile masaj yapılarak bölgeye yağ sürülebilir. Günde 3-4 kez bu uygulama tekrar edilerek kısa sürede etkili bir sonuç alınabilir.

 

Aloe Vera Jeli

Aloe vera yapraklarının içinde bulunan jel yine saçkıran tedavisinde kullanılabilir. Bu jeli taze bir şekilde yapraktan alarak saçkıran oluşan bölgeye uygulayın. Yaklaşık 20 dakika bu jeli o bölgede tuttuktan sonra yıkama işlemini yapın. Kısa sürede saçkıran oluşan bölgede yeni saçların oluşmasında etkili olacaktır. Bu uygulamayı da yine günlük olarak gerçekleştirebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.