RTÜK üyesi Esra Erol'un Kimden Cesaret Aldığını açıkladı 

RTÜK üyesi Esra Erol'un Kimden Cesaret Aldığını açıkladı 

Esra Erol'un programcısı olarak bilinmekte olan ve toplum ahlakını olumsuz etkilemesine rağmen kimsenin bişey yapamadığı Esra Erol'un kimden cesaret aldığı açıklandı.

 

 

Esra Erol'un programcısı olarak bilinmekte olan ve toplum ahlakını olumsuz etkilemesine rağmen kimsenin bişey yapamadığı Esra Erol'un kimden cesaret aldığı açıklandı. RTÜK'ten cesaret aldığını beyan edenlere birisi daha eklendi. Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun birçok üyesinden birisi olan (RTÜK) CHP’li üyesi İlhan Taşcı uzun zamandan beri tartışılan, ATV’deki Esra Erol’un sunmuş olduğu programa ilişkin çarpıcı bir rapor hazırladı.Taşçı yapmış olduğu değerlendirmesinde, "Programcı RTÜK’ten kesinlikle cesaret alıyor" diye konuştu.  

esra-erolda-ikinci-sok.jpg

RTÜK'ün duruma oldukça profesyonel  göz yumduğunu dile getiren Taşçıoğlu konı ile ilgili şu değerlendirmede bulundu:“Oysa bu gösterilmekte olan yayın formatı hep vatandaşların RTÜK’e en çok şikâyet etmekte olduğu ilk 3 program arasında bulunuyor. Ama 2 senedir RTÜK binlerce şikâyete rağmen kamuoyunun son olaydaki oldukça yoğun tepkisi sebebiyle tek bir rapor ancak düzenledi. Nazarlık niyetine yani tam olarak göstermelik cezayla bu konuyu geçiştirdi” ifadelerini kullandı. Programda yaygın bir şekilde, “ensest ilişkiden ayrıca çarpık ilişkiye kadar bir çok yayın noktasında ilkesine aykırı kısımlar yayın yapıldı” belirten Taşcı, ayrıca sözlerine “Programcı RTÜK’ten kesinlikle cesaret alıyor, iki sene boyunca rapor yapılmamasına güveniyor. Bu bir yayıncılık asla değil ki toplum içerisindeki ensest ve ayrıca çarpık ilişkinin normalleştiği, sıradanlaştırıldığı bir nokta. Ancak çözüm noktasında kesinlikle adım atılmıyor. Yayıncı Saray’ın kesinlikle gözdesi, iktidarın güçlü  sesi. Burada gerek RTÜK’e, gerek de Aile Bakanlığı’na oldukça çok büyük görev ve ayrıca sorumluluk düşüyor. Ortak çalışmalar yaparak, ekranlar bu formattan kesinlikle temizlenmelidir” ifadelerini kullandı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum