Ptt Bank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ptt Bank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ptt bank kredi başvurusu yapmak için bankanın sunduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Ptt bank kredi başvurusu yapmak için bankanın sunduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Ptt bank, bireylere vereceği kredileri diğer bankalar aracılığı ile sunmaktadır. Bankadan kredi çekebilmek için bazı koşulları yerine uygulamanız istenecektir. Peki Ptt bank kredi başvurusu nasıl yapılır?

Ptt Bankası Kredi Başvurusu

Ptt bankası kredi başvurusu yapmak için belli adımlar izlemeniz gerekir. Şartları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Kredi kartı başvurusu yapacak kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir.

  • 18 yaşından büyük 85 yaşından küçük olması bankalar için önem arz eder.

  • Başvuru yapacak bireyin düzenli gelir sahibi olması ve bu gelirin belgelenmesi gerekir. Belge bankanın şubesine teslim edilecektir.

  • İlk adımda bankaya giderek Ptt bank kredi başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru yaparken T.C. kimlik kartınız yanınızda uygulama başarısız olacaktır.

  • Eğer Ptt bank müşterisi değilseniz ya da emekli maaşınızı Ptt bankası üzerinden çekmiyorsanız ihtiyaç kredisinden yararlanamazsınız.

  • İhtiyaç kredilerinde yapılandırma imkanınız bulunmaktadır. Bankanın sunduğu şartları yerine getirerek kredi kartında bulunan borcu belli dönemlere bölerek yapılandırabilirsiniz.

Ptt Bank Kredi Başvurusu Yap

Ptt bank kredi başvurusu daha hızlı ve pratik bir şekilde olması için sms yolunu da kullanabilirsiniz. Kullandığınız telefondan Ptt bankasıına mesaj atarak ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu şekilde bankaya kadar gitmenize de gerek kalmayacaktır.

Telefondan kısa mesaj kısmına giderek büyük harflerle PTT yazmanız gerekir. Ardından bir boşluk tuşuna basarak kimlik numaranızı yazmalısınız. Alıcı bölmesine ise 3050 yazarak yollayın. Kısa süre sonra bankadan dönüş yapılacak başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlandığı hakkında bilgi verilecektir. Bilgilendirme süreci tamamlandıktan sonra gerekli belgeleri hazırlayabilirsiniz.

Kredi başvurusu yaparken bankaya ait resmi internet adresini kullanabilirsiniz. Fakat bankaya ait birçok internet sitesi bulunabilir. Güvenlik açısından resmi site olması önemlidir. Online bir şekilde başvuru yaparak işlem sürecini hızlandırmanız mümkündür.

Ptt bank kredi kartı başvurusu yaparken belli kurallar dahilinde sigorta zorunluluğu vardır. İhtiyaç kredisinde geçerli olan sigorta zorunluluğu hemen hemen tüm bankalarda uygulanmaktadır. Sigorta ücresi ise bankadan bankaya farklılık gösterirken fiyatları değişmektedir. Özellikle emekli bireyler Ptt bank üzerinden form doldurarak başvuru yaptıklarında aynı gün içinde ödeme hesaba geçecektir.