PSG Teknik Direktörü Thomas Suchel'in Kovulduğu İddiası Doğru mu? Yerine Kim Geçecek?

PSG Teknik Direktörü Thomas Suchel'le ilgili oldukça önemli söylentiler spor gündeminde dolaşmaya devam ediyor. Kaynağı Fransa olan bu haberle ilgili herhangi bir yalanlama yapıldı mı? Thomas Suchel gerçekten kovuldu mu? Suchel'n yerine kim gelecek?

PSG'nin geçen sezona kıyasla ligde daha başarısız bir performans sergilediği söylenebilir. Ligde lider olmasına alışkın olduğumuz takım şu an geçen 17 haftaya rağmen hala 1. olamaması Fransız medyasında da konuşuluyor. Ligde açık ara en değerli kadroya sahip olan PSG'nin bu performansı hakkında zaman zaman teknik direktör Thomas Tuchel de eleştirilerin odağı haline gelmekte. 2018'den beri PSG'yi çalıştıran başarılı isim bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde kendi grubundan lider olarak ayrıldı. Ancak Ligue 1'de aynı başarıyı henüz gösteremedi. Fransa'nın haber siteleri ve spor kanallarının yapmış olduğu haber ise Thomas Suchel'i fazlasıyla ilgilendiriyor. Başarılı ismin kovulduğuna yönelik iddialar spor medyasını sarstı. Eğer bu iddia gerçekse PSG'nın başına hangi teknik direktör gelecek?

PSG Teknik Direktörü Thomas Suchel Kovuldu!

Fransa kaynaklı haber sitelerinin ve televizyon kanallarının gerçekleştirdiği bu iddiada PSG'nin başarılı teknik direktörü Thomas Suchel'in görevine son verildiği konuşuluyor. Ligde başarısız performans olarak değerlendirilen durumda dahi 3. sırada olan PSG'nin zirve ile arasında yalnızca 1 puan bulunuyor. Ancak ilginç olan durum şu ki, geçen sezon ikinci sıradaki rakibine 10 puandan fazla bir fark atarak haftalar öncesinden şampiyon olmuştu. Bu duruma alışkın olan PSG taraftarları, Thomas Suchel'in bu kadar büyük ve güçlü bir kadroya sahip olmasına rağmen neden takımı yalnızca 3. sıraya getirebildiğine ilişkin eleştirilerde bulunuyor.

Zamansız Yenilgiler Aldı!

Karşılaştığı takımlar arasında hiç ummadığı yenilgiler alan PSG'nin aynı zamanda beraberliklerle potansiyel puanlarını kaybettiği görülüyor. İlk 3 sıradaki takımların mağlubiyet sayılarına da bakıldığında PSG'nin 4 mağlubiyeti bulunurken Marsilya ve Lille'nin yalnızca 1'er mağlubiyeti bulunuyor. Bu sebepten ötürü taraftarın neden tepki gösterdiği az çok anlaşılabilir hale geliyor.

Thomas Tuchel'in Kovulma İddiaları Doğru mu?

Başarılı teknik adamın PSG'den kovulduğuna yönelik iddialara herhangi bir cevap verildi mi? Oldukça önemli bir takımla ilgili yapılan bu iddiaya karşılık şu an için PSG kanadından bir açıklama gelmedi. Ancak ileri zamanlarda yapılan haberlerle ilgili bir basın duyurusunun gerçekleştirileceğini söyleyebiliriz. Oldukça zorlu bir maratonda yarışan PSG'nin yaptığı yatırımlar neticesiyle taraftarın beklentilerinin büyük olduğu çok açık. Böylesine zirveye oynayan bir takım için 3. sırada olmak ve 17 maçta 4 mağlubiyet almak bile büyük bir yanlış olarak nitelendirilmekte. Fransız medyasına göre bu hata karşısında teknik direktörle yolların çoktan ayrıldığı ve olayın sıcaklığından ötürü herhangi bir açıklama yapılmadı belirtiliyor. Ancak önümüzdeki saatlerde bu konuyla ilgili tekrardan açıklamalar yapılacaktır. PSG, bu sene Türk Temsilci Başakşehir ile de Şampiyonlar Ligi'nde karşılaşmıştı ve oynadığı iki maçı da kazanmıştı.