Prof. Dr. Murat Yılmaz'dan tepki: "Biz salgınla mücadele ederken vatan hainleri villalarda parti veriyor"

Prof. Dr. Murat Yılmaz'dan tepki: "Biz salgınla mücadele ederken vatan hainleri villalarda parti veriyor"

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görev yapan Prof. Dr. Murat Yılmaz, sağlık çalışanları salgınla mücadele ederken, sosyal mesafe kurallarına uymayıp parti verenlere çok sert tepki gösterdi.

Prof. Dr. Murat Yılmaz, salgınla mücadelede kurallara uymayan, villalarda parti verenlere tepki gösterdi. Murat Yılmaz, bu kişileri vatan haini olarak gördüğünü, sağlıkçılar 24 saat mücadele verirken bu insanların aynı tutuma devam etmesi halinde salgınla mücadelenin üstesinden gelmelerinin zor olduğunu söyledi.

Hasta sayısında her geçen gün azalma olduğunu belirten Yılmaz, kurallara uyulmaması halinde vaka ve ölüm sayısının artabileceğini söyledi.

Prof. Dr. Murat Yılmaz, kurallara bilinçli insanların uymasının yeterli olduğunu ifade ederek, sağlık çalışanları salgınla mücadeleye 24 saatini verirken, kuralları hiçe sayıp partiler organize eden insanların olduğunu söyledi. Bazı villalardan 40-50 kişinin çıktığını gördüklerini söyleyen Yılmaz, "Siz istediğiniz kadar cephede savaşın arka planda vatan hainleri tutumlarına devam ederse salgının üstesinden gelemeyiz" dedi.

Murat Yılmaz, çalışma arkadaşlarının salgınla mücadelede büyük bir gayret sarf ettiğini belirterek, hastanede 20 yaşında bir hastanın olduğunu söyledi. "20 yaşında bir hasta ölmemeli, bu üzüntü verici bir durum" ifadelerini kullanan Yılmaz, sağlık çalışanlarının insanlar ölmesin diye büyük bir mücadele verdiğini söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.