Playstation 5 Kablosuz Kulaklığın Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Playstation 5 Kablosuz Kulaklığın Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Yakın zamanda konsollar arasına katılan Playstation 5, birçok yönüyle dikkat çekiyor. Yalnızca şık tasarıma sahip olmayan bu cihaz, aynı zamanda çok güçlü özellikler barındırıyor.

Yakın zamanda konsollar arasına katılan Playstation 5, birçok yönüyle dikkat çekiyor. Yalnızca şık tasarıma sahip olmayan bu cihaz, aynı zamanda çok güçlü özellikler barındırıyor. Ancak tabi ki bu cihazın yanında birden fazla aksesuarda yer alıyor. Bu aksesuarlardan birisi olan kablosuz kulaklık ise oyun severler için ayrı bir önem taşıyor.

Pulse 3D olarak adlandırılan bu kulaklık, PS5 için önemli bir aksesuar olarak görülüyor. Yurtdışı geneli fiyatı 99.99 dolar olarak belirlenen ürün sonunda Türkiye’de gözüktü. Ürünün fiyatına baktığımızda beklenenden biraz daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan bu kulaklığın bazı özelliklerine ve Türkiye fiyatına daha yakından bakalım.

Playstation 5 Kablosuz Kulaklık Kullanıcılara Neler Sunuyor?

Playstation 5 kablosuz kulaklık yani PS5 Pulse 3D kulaklık birçok özelliğiyle dikkat çekiyor. Kulaklığın bazı özelliklerine değinmeden önce biraz tasarımına göz atmak istiyoruz. Pulse 3D’ye baktığımızda bizleri oldukça sade ve şık bir tasarım karşılıyor. Üst kısımda konfor için kafa bandı bulunduran kulaklığın kontrol düğmeleri aşağıya kısma yakın bir şekilde konumlandırılmış.

Ayrıca bu düğmelerin biraz daha aşağısında şarj soketi ve 3.5 mm jak soketi bulunuyor. Kullanıcılar, bu 3.5 mm giriş sayesinde kulaklıklarını mobil cihazlarına ve Playstation VR’a bağlayabiliyorlar.  Cihazın tasarımı basit olarak bu şekilde bizleri karşılıyor.

Şimdi kulaklığın tasarımını bir kenara bırakarak Playstation 5 kablosuz kulaklık özellikleri kısmına geçmek istiyoruz. İlk olarak kulaklığın konsola özel üretildiğini zaten biliyoruz. İşte bu yüzden yeni kulaklık PS5 içerisinde ki 3D sesi iletmek için özel olarak hazırlanmış. Tempest 3D AudioTech sistemine sahip olan yeni konsol, bu kulaklıkla birlikte kullanıldığında kullanıcılara her yönden ses geliyor gibi hissettiriyor.

Bu özelliğin yanı sıra kulaklık, ayrıca mikrofonuyla da dikkat çekiyor. Çünkü bu kulaklığın içerisinde temiz ses iletimi için yerleştirilmiş 2 adet mikrofon yer alıyor. Ayrıca tabi ki bu mikrofonlarda gürültü önleme teknolojisi de bulunuyor. Bunları bir kenara bırakacak olursak kulaklığın 12 saate varan pil ömrü vadettiğini belirtmemizde fayda var. PS5 Pulse 3D kablosuz kulaklığın ön plana çıkan bazı detayları bunlardan oluşuyor. Bunların haricinde kulaklığın cihazlara USB adaptör ile bağlandığını da belirtelim.

Playstation 5 Kablosuz Kulaklık Türkiye Fiyatı Beklentilerin Üstünde Kalıyor

Şık tasarıma sahip Playstation 5 kablosuz kulaklık Türkiye fiyatı 1.569 TL olarak belirlenmiş durumda. Cihazın dünya genelinde 99.99 dolar fiyat etiketine sahip olduğunu daha önce belirtmiştik. Ancak yeni PS5 Pulse 3D fiyatı buna rağmen ülkemizde oldukça yüksek gözüküyor. Kulaklık her ne kadar Sony güvencesi sunsa da kullanıcılar tarafından ne kadar tercih edileceği büyük bir merak konusu.

Bunların yanı sıra kulaklığın fiyatının mağazadan mağazaya değişebileceğini belirtmemizde fayda var. Ülkemize yeni giriş yapan PS5 Pulse 3D kulaklığın fiyatı ve bazı dikkat çekici özellikleri bu şekilde oluşuyor. Kulaklığın bu fiyat etiketiyle ülkemizde ne kadar ilgi göreceği oldukça büyük bir merak konusu.