Pasif Gelir Nedir?

Pasif Gelir Nedir?

Pasif gelir, birçok insan için büyük bir tamamlayıcı fon kaynağı olabilir ve durgunluk sırasında veya korona virüs salgınına yanıt olarak uygulanan hükümetin kilitlenmesi gibi diğer zor zamanlarda özellikle değerli bir cankurtaran halatı..

Pasif gelir, birçok insan için büyük bir tamamlayıcı fon kaynağı olabilir ve durgunluk sırasında veya korona virüs salgınına yanıt olarak uygulanan hükümetin kilitlenmesi gibi diğer zor zamanlarda özellikle değerli bir cankurtaran halatı olduğunu kanıtlayabilir. Pasif gelir, bir maaş veya başka bir şekilde bazı mali zorluklar yaşadığında borçlu olunan parayı tutabilir.

Pasif gelir, çok fazla çaba gerektirmeyecek şekilde kazanılan herhangi bir paradır. İç Gelir Servisi (IRS), pasif gelirin iki kaynaktan gelebileceğini söyler: kiralık mülk veya kitap telif ücreti veya hisse senedi temettüleri gibi birinin aktif olarak katılmadığı bir işletme.

Pasif gelir için popüler bir strateji, Youtube kanalı gibi dijital içerikler açmak ve kanal üzerinden yıllar geçse de dinleyicilerin olduğu müzik veya videolar örnek verişebilir

“Ürünü yaratmak çok büyük bir çaba gerektiriyor, “diyor Tresidder. "Ve ondan iyi para kazanmak için harika olmalı. Orada çöp için yer yok. "

Pasif gelir, aktif olarak onun için çalışmak zorunda kalmadan para kazanmanın harika bir yoludur. Hayatın tadını çıkarırken, günü başka biri için çalışmak yerine pasif gelir elde edin. Pasif geliri kullanmak için kullanabilecek bazı yollar şunlardır:

Çocukların üniversite fonlarını finanse etmek

Emeklilik fonu kurmak (BES)

Borçları ödemek

Finansal özgürlük

Tasarruflarını artırmak

-Yüksek Riskli Yatırımlar

Ödül genellikle riskle orantılıdır. Diğer bir deyişle, bir yatırımın riski ne kadar yüksekse, beklenen getiri de o kadar büyük olur. Daha değişken varlıklara yatırım yaparken, uzun vadeli bir perspektife sahip olmak ve aktif ticaret ve piyasayı zamanlama gibi hızlıca zengin olma stratejilerinden kaçınmak önemlidir.

Temettü Hisse Senetleri

Temettüler, bir şirkette hisse senedi sahibi olanlara ödenen kârlardır. Temettü getirisini hesaplamak için, şirketin her yıl temettü olarak ödediği tutarı hisse senedi fiyatına bölmek gerekir. Bir hisse senedi, hisse başına yıllık 1,00 TL temettü öderse ve 10 TL 'den işlem yaparsa, getiri %10'dur.

Emlak

Gayrimenkul pasif geliri elde etmenin en popüler yollarından biri kiralık mülklerdir. Kartlarını doğru oynayan yatırımcılar, kira gelirinden istikrarlı bir gelir elde ederken, mülkte iyileştirme yapma ve öz sermaye oluşturma seçeneklerine de sahip olabilirler.

Pasif gelirli gayrimenkul yatırımlarının çok az iş gerektirdiği veya hiç gerektirmediği konusunda yaygın bir yanlış algılama var. Bununla birlikte, gayrimenkul ile pasif gelir yaratmak isteyenler, bir işletme gibi ele alınması gereken şeyde aktif bir rol almayı planlamalıdır. İster mülkleri araştırmak ister kiracıları taramak, bir mülk yöneticisi tutmak veya onarımları ele almak olsun, pasif gelir mülklerine sahip olmak belirli bir düzeyde katılım gerektirir.

Vadeli hesap

Parayı bankadaki bir tasarruf hesabına veya yüksek getiri sunan birçok yatırımcı bankadan birine yatırmaktan daha pasif olamaz.

Buradaki en iyi bahis, genellikle en yüksek oranları sundukları ve parayı ana banka ile çevrimiçi banka arasında kolayca aktarabileceğini için çevrimiçi bir bankaya gitmektir. Çevrimiçi oranlar genellikle yerel bankaların sunabileceğinden 10 kat daha yüksek veya daha fazla olabilir

Tahvil merdiveni,

Tahvil merdiveni, yıllar boyunca farklı zamanlarda olgunlaşan bir dizi tahvildir. Aşamalı vadeler, tahviller çok düşük faiz ödemeleri sunduğunda paranızı bağlama riski olan yeniden yatırım riskini azaltmanıza olanak tanır.

Tahvil merdiveni, onlarca yıldır emeklilere ve emeklilere yakın olanlara hitap eden klasik bir pasif yatırımdır. Arkanıza yaslanıp faiz ödemelerinizi toplayabilirsiniz ve tahvil vadesi geldiğinde, bu anaparayı yeni bir tahvil setine çevirerek "merdiveni uzatırsınız". Örneğin, bir yıllık, üç yıllık, beş yıllık ve yedi yıllık tahvillerle başlanabilir

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.