Pandemi Sürecinde Evde Yapılacak Aktiviteler

Pandemi Sürecinde Evde Yapılacak Aktiviteler

Tekrar vaka sayılarında artışlar olması sonucunda sokağa çıkma yasakları gelmiş durumda herkesin bildiği gibi. Bu yasakların gelmesinin en büyük nedeni kurallara uymayan insanlar.

Tekrar vaka sayılarında artışlar olması sonucunda sokağa çıkma yasakları gelmiş durumda herkesin bildiği gibi. Bu yasakların gelmesinin en büyük nedeni kurallara uymayan insanlar. Bu insanlar yüzünden pandemi sürecide ne yazık ki olumlu yönde ilerlemiyor, sürekli vakalarda artış ölümlerde yükseliş ağır vaka sayılarında artış gibi birçok neden ortaya çıkıyor. Bu sebeplerden dolayı yasaklar tekrar gündeme gelip uygulandı. Bu evde kalma sürecinde ise çocuklar, yetişkinler evde ne yapmak istediklerini bulamayıp sıkılıp içlerine kapanabilir. Evdeki bireylerle vakit geçirilebilecek veya yapılacak aktivite tavsiyelerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

1)Bu evde geçirilecek vakitlerde  zaman zaman dışarı çıkma isteğimizin artması çok normal. Sanal Müze Turlarıyla Gezintiye Çıkın. Ufak gezintileri bile özlediğimiz bu dönemde size iyi gelebilecek bir uygulama olabilir

2) Müzik, şiir gibi aktiviteler evde yapılabilecek en eğlenceli şeylerin başında gelebilir sizin için.

3) Çizim, animasyon, el işi, dijital çizim gibi Online Kurslara katılabilirsiniz.

4)Biraz olsun psikolojimizi toparlamak adına Meditasyon ya da Yoga ile psikolojinizi toparlayabilirsiniz

5) Spor yapmak için illa ki spor salonunda olmanız gerekmez. Spor yaparak kendinizi sağlıklı tutabilirsiniz.

6)Yeni adımlar atabilirsiniz geleceğiniz ile ilgili. Yeni bir dil öğrenmek için mükemmel bir fırsat.

7)Kişisel bakımınıza eskisinden çok dikkat ederek önem veriniz.

8) Aileni veya arkadaşlarınız ile aynı evdeyseniz sizin için oynanabilecek oyunlar sessiz sinema oynamak, film ya da uzunca bir serisi olan bir dizi izlemek, çeşitli yemekler yapmak, albümleri ve kitaplığı düzenleyerek anıları gözden geçirmek, karaoke yaparak evde eğlenceli vakitler geçirmek, kitap okuyarak kültürlenmek, kelime hafızanızı geliştirmek, online oyunlar oynayarak iletişim kurmak gibi etkinlik yaparak vakit geçirebilirsiniz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.