İçerik Kaldırma Talebi

2013 yılından beri sürdürdüğü anlayış ve ilkelerinden taviz vermeyen duruşuyla, Haberay.com.tr hizmetlerine devam etmektedir. 5651 sayılı kanun gereğince “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun”da tanımı yapıldığı şekliyle Haberay.com.tr, “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir.

Haberay.com.tr, anlayışı gereği “UYAR VE KALDIR” ilkesini benimsemektedir. Bu ilkeyi hukuka aykırı ile 3. kişilerin haklarının ihlal edildiği düşünülen içeriklerde uygulamaktadır. Şayet haberay.com.tr’de yer alan bir içerik nedeniyle kişilik veya fikri sınai hakların ihlal edildiğini düşünüyorsanız, ilgili içeriğin URL bilgisi ile haberaycomtr@gmail.com adresine gerekli başvuruyu yapabilirsiniz.

E-posta yoluyla yapılan tüm talep ve şikayetler hukuk servisimiz tarafından önemle incelenerek gerekli uygulama devreye sokulmaktadır. Bu bağlamda söz konusu içerikte; video, görsel ve metinde herhangi bir ihlal söz konusu olması durumunda, söz konusu içerik, hem Haberay.com.tr’den hem de arama motorlarındaki Haberay.com.tr arşivlerinden kaldırılmaktadır.

Yapılan başvuru neticesinde yapılan düzenleme talep eden tüzel ya da gerçek kişiye önemle bildirilecektir.