Oyuncu Olmanın Yolları Nelerdir?

Oyuncu Olmanın Yolları Nelerdir?

Oyuncu olmak hemen hemen her insanın istediği mesleklerden biri haline gelmiş durumda. Birçok kişi ünlü olmak veya insanlar tarafından izlenmek isteği ile oyunculuk mesleğini tercih ederken, birçok kişi ise rol yapmayı veya oyunculuk yapmayı

 

 

Oyuncu olmak hemen hemen her insanın istediği mesleklerden biri haline gelmiş durumda. Birçok kişi ünlü olmak veya insanlar tarafından izlenmek isteği ile oyunculuk mesleğini tercih ederken, birçok kişi ise rol yapmayı veya oyunculuk yapmayı sanatın bir parçası olarak gördüğü için bu mesleği yapmak istiyor. Herkesin olmak istediği ama çok az kişinin nasıl olunacağına dair fikir sahibi olduğu bu meslek için bazı ipuçları ve yollar içeriğimizde yer alacaktır.

Siz de ünlü bir oyuncu olmak veya oyunculuk ile mutlu olmak isteyenlerdenseniz haydi kalkın ve buna dair bazı çalışmalara başlayın. Oyunculuk öncelikle kişide başlar bunu unutmadan şimdiden kendinize bir oyuncu gözü ile bakarak bazı adımları takip edebilirsiniz. İşte oyunculuğa dair yapabileceğiniz bazı şeyler ve adım atacağınız bazı yollar.

 

Kendiniz Çalışın ve Öz Güven Kazanın

Özgüven gerektiren mesleklerden olan oyunculuk için öncelikle kişinin özgüven kazanması gereklidir. Bunun için en çok önrilen şey kişinin önce kendisi ile çalışmasıdır. Duygularına bakarak bazı çalışmaları ayna karşısında yapan kişi oyunculuğa dair özgüvenini yavaş yavaş kazanmaya başlayabilir. Sizde ayna karşısında ki kendiniz ile sohbetler ederek oyunculuğa dair ilk adımınız atabilirsiniz.

 

Ajanslara Başvurun

oyuncu-ajanslari.jpg

Ülkemizin her yerinde birçok oyunculuk ajansı bulunmaktadır. Bu ajanslar yoluyla hem günlük ekonomik ihtiyaçlarınızı giderebilir hem de bazı küçük roller ile oyunculuk hayatınıza adım atabilirsiniz. Online olarak da başvuru yapabileceğiniz bu ajanslara bilgilerinizi göndererek başvurunuzu sağlayabilirsiniz. Küçük deneyimler ile başlayacağınız bu oyunculuklarla gelişim göstererek rollerinizi oldukça geliştirebilir ve birkaç yıl içinde bir filmin an karakteri haline gelebilirsiniz. Öte yandan kamera fobinizi de bu yolla halledebilirsiniz.

 

Bir Tiyatro Ekibine Katılmak

oyun-5.png

Yine Türkiye’de sayısız devlet veya bağımsız tiyatro ekibi bulunmakta. Oyunculuk için oldukça geliştirici olan tiyatro ile çok büyük deneyimlere kavuşabilirsiniz. Tiyatro ile gelişim sağlayarak daha sonra kamera önü oyunculuğuna yavaşça geçiş sağlayabilirsiniz. Seyirci ile direk temas hissi veren tiyatro ile birlikte sizler oyunculuğun büyülü etkisini kısa sürede fark etmiş olacaksınız. Haydi oyunculuk hayatınızda başarılar o zaman.