Outlook Önbelleği Silmek İçin Hangi İşlemler Gerekir?

Outlook Önbelleği Silmek İçin Hangi İşlemler Gerekir?

Outlook önbelleği silmek için birçok basit işlemlerin yapılması gerekiyor. Böylece sistem problem yaşanmadan akıcı bir şekilde çalışabiliyor.

Outlook önbelleği silmek için birçok basit işlemlerin yapılması gerekiyor. Böylece sistem problem yaşanmadan akıcı bir şekilde çalışabiliyor. Bu sistem diğer uygulamaların yaptığı gibi bilgisayar bünyesinde önbellek dosyaları oluşturuyor.

Yapılan bu işlem sonucunda daha fazla hızlı olarak hizmet sunulabiliyor. Buna bağlı olarak dosyalarda gereken bazı olaylar otomatik biçimde tamamlanabiliyor. Fakat sistemde bulunan önbellek dosyalarının ileriki zamanlarda silinmemesinden dolayı uygulamayı yavaşlatması söz konusudur.

Outlook önbelleği silmek adına yapılması gereken işlemden önce biriken eski verilerin tamamının silinmeleri her zaman önerilir. Ama bu verilerin silinmesiyle birlikte hiçbir şekilde performans değişikliği gözükmüyorsa, muhakkak böyle bir durum içerisinde önbellek temizliği yapılması gerekir.

Outlook Önbelleği Silmek Adına Ne Tür İşlemler Yapılmalıdır?

Önbelleğin temizleme işlemi gayet basit yöntemleri bünyesinde barındırıyor. Temizlemenin yapılması açısından “Dosya Gezgini” kullanılması gerekiyor. İşlemin öncesinde kapalı konumda olunduğundan mutlaka emin olunmalıdır. Sonrasında şu şekilde adımlar atılmalıdır:

  • İlk adımda Windows tuşu ile R tuşuna basılarak çalıştır kısmı açılır.
  • Açılan bu yere %localappdata%\Microsoft\yazıldıktan sonra enter tuşu ile işlem tamamlanmalıdır.
  • Ardından “RoamCache” isimli bir klasör ekran içerisinde görünecektir.
  • Klasörün içerisinde bulunan tüm dosyalar önbellek dosyaları şeklindedir.
  • Burada bulunan tüm dosyalar toplu bir şekilde silinmelidir.

Outlook önbellek temizleme işleminin öncesinde hiçbir şekilde yedekleme yapılmasına gerek duyulmayacaktır. Bahsettiğimiz bu adımlar sayesinde sistem içerisine kaydedilmiş olan dosyaların hiçbir tanesi tehlike durumunda olmayacaktır.

Outlook Uygulaması Nedir?

Haberleşme sistemi olarak kullanılan bu uygulama, 1995 yılında ilk defa Microsoft aracılığıyla Windows Live Hotmail ismiyle ortaya çıkarılmıştı. Yıl 2013 olduğunda ise bu isim Outlook olarak değişerek hizmet vermeye devam ediyor. Hotmail üzerinden ücretsiz şekilde e-posta gönderilebiliyordu.

Hotmail ve Outlook sistemi birleştirildikten sonra ortaya Outlook.com çıktı ve bu sistemi kullananlar ücretsiz şekilde e-posta alabiliyorlar. Günümüzde en çok kullanılan isimlerden biri olarak dikkat çeken bu sistem pek çok avantajları ile kullanıcılarını memnun etmeyi de başarıyor.

Outlook Ne Tür Özellikler Sunuyor?

Bu sistem çok kolay bir şekilde açılabildiği gibi ücretsiz olarak sunuluyor. Kendi e-posta hesabını açan bir kişi için 15 GB depolama alanı veriliyor. Üstelik sistem içerisinde bulunan tüm özellikler kullanılabiliyor. Bu şekilde e-posta sistemi bu uygulama ile buluşturulduktan sonra güvenli iletişim hizmet alınıyor.

İsteyen kişiler hesaplarını Office 365 aboneliği seviyesine çıkardıklarında 50 GB depolama yerine sahip olacaklardır. Ek olarak reklamsız şekilde posta kutusunun kullanılması sağlanacaktır. Sistemin sunmuş olduğu avantajlar bu şekilde belirtilmiştir.

Bahsettiğimiz gibi Outlook önbelleği silmek isteyenler bu sistemin avantajlarıyla birlikte çok basit adımlar sayesinde işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Önemli olan sunduğumuz adımları eksiksiz şekilde takip etmektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.