Sıfır Araç Almak İsteyenlere Büyük Müjde! 34 Bin Lira İndirim!

Korona virüs salgınıyla birlikte tüm dünyadaki ekonomik tahribatların yaratıldığını söylemek mümkün. Ekonomik tahribat her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de yakından hissedildi ve otomobil sektörüne de yansıdı. Yeni alınan önlemlerle sektör nefes alacak.

Korona virüs salgınıyla birlikte tüm dünyadaki ekonomik tahribatların yaratıldığını söylemek mümkün. Ekonomik tahribat her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de yakından hissedildi ve otomobil sektörüne de yansıdı. Yeni alınan önlemlerle sektöre nefes aldırılacak.

Korona virüs salgını tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça yakın bir şekilde hissedildi. Milyonlarca insanı etkileyen salgın sadece sağlık alanında tahribat yaratmayarak, ekonomi alanlarında da tahribat yarattı. Sektörlere de oldukça yoğun bir etki sağlayan korona virüs, otomobil sektörünü de oldukça etkiledi. Büyük araba üreticileri de dahil olmak üzere birçok marka, ürünlerin satılması için fabrikaları askıya aldı. Çalışanların güvenliği içinde evlere gönderim sağladı.sifir-arac-kampanyalari-2019-hangi-marka-model-arac-ne-kadar-iste-size-uygun-sif-1562157885.jpg

Markaların bünyelerinde üretilen arama sayısının oldukça az olmasından kaynaklı olarak oldukça yüksek fiyatlar üzerinden piyasaya sunuldu. Birçok işletme ve fabrika ekonomik olarak etkilenmiş, işçilere de yansımıştı. Sıfır araç almaya hiç kimsenin yanaşamamasından kaynaklı olarak önlemler alınmaya başladı. Yaşanılan ekonomik sorunlar araç fiyatları üzerinde de oldukça etkili olduğunu unutmamakta fayda var.

Sıfır araba piyasası durma noktasına gelirken ikinci el araba satış ve alış oldukça arttı. Fakat sıfır veya ikinci eli fark etmeksizin araçlarda %200’e kadar bir fiyat artışı gözlemledi. Keza bu sıralarda sıfır araçlara yeni ÖTV zammı eklendi. Bununla birlikte araç fiyatları oldukça cep yakacak noktaya geldi. Araç almak isteyen bireyler ise bankalardan çekmek istedikleri kredilerde de yüksek faiz oranlarıyla karşı karşıya kaldı. Bu koşullar sıfır araç almak isteyen bireyleri oldukça zorladı.

otomobil-alacaklar-dikkat-sifir-arac-satislari-yuzde-40-artacak-1592849374.webp​​​​​​​

Sıfır Araç Alanlara 34 Bin Lira İndirim!

Türkiye’de genel olarak ithal araçların yer aldığı biliniyor. Yerli oranlara göre yurt dışından gelen araç sayısı çok daha fazla. Alım gücünün oldukça düştüğü şu günlerde sıfır araç fiyatları oldukça el yakacak noktaya gelebildi. Yaşanan ekonomik olaylardan kaynaklı olarak sıfır araç fiyatlarında büyük bir artış gözlemledi. Fakat yeni yapılan kampanyalar ve adımlar sıfır araç almak isteyen bireyleri oldukça mutlu edecek.

Sıfır araba almak isteyen bireylere 34 bin liralık indirim müjdesi ise Hyundai firmasından geldi. Dünya devi Hyundai yaptığı kampanyayla sıfır araç almak isteyenlerin nefes alabilmesini sağlıyor. Ayrıca 34 bin liralık indirimle sınırlı kalmayarak 6 ay ertelemeli taşıt kredisini de müşterilerine sunuyor. Hyundai birçok sıfır araç almak isteyen bireyler için umut oldu. Düzenlenen kampanyaya göre Hyundai Tucson modeli için 34 bin TL indirim yapılacak.