En İyi Araba Markaları

En İyi Araba Markaları

En iyi araba markaları hangileridir? Otomobil, araba tutkunlarına özel olarak markaları ele aldık. Sizlerinde görüşlerini bekliyoruz.

En iyi araba markaları hangileridir? Otomobil, araba tutkunlarına özel olarak markaları ele aldık. Sizlerinde görüşlerini bekliyoruz.

Toyota

Ve listenin en başında tabi ki Toyota bulunmakta. Dünyada otomotiv sektöründeki en büyük beşinci şirket Toyota, dünya üzerinde 30’un üzerinde ülkeye mağazasını bulundurmaktadır.
Yıllık ortalama 9 milyon araç satışı gerçekleştiren Toyota, dünyanın en önde gelen araba markalarının başıdır bana göre. Toyota Motors; Amerika, Latin Amerika, Afrika, Asya ve Avrupa da dahil olmak üzere Antarktika hariç tüm kıtalarda mağaza satış noktası bulunmaktadır.

Yalnızca dünyanın en iyi araba markaları arasında gösterilmesinin ötesinde daima insan güvenliğine öne alan Toyota, geliştirmiş olduğu araç içi güvenlik sistemiyle otomotiv alanında dünyada 1 numaradır. Toyota'nın kurucu olduğu yerin Japonya olduğunu da belirtelim ve Toyota 44.7 milyar dolarlık marka değerine sahiptir.

Volkswagen

Dünyanın en iyi araba markalarından biri olan Volkswagen, aynı zamanda dünyanın ikinci en büyük araba üreticisidir.  Volkswagen yolcu arabaları, ticari araçlar gibi alanlarda da hizmet 
vermektedir. SEAT, Audi ve Skoda gibi araba markaları da Volkswagen ile iş birliği içerisindedir. Dünya çapında 6 milyonun üzerinde çalışanı bulunmaktadır. Son yıllarda ilk 3'e oynayan Volkswagen'in Alman markası olduğunu söylemiş olalım. Bununla birlikte marka sahip olduğu değerini geçtiğimiz yıla oranla %16 artmış olduğu da gözler önünde. Bu durumda Volkswagen'in tekrardan yükselişe geçtiği söylenebilir.

Mercedes-Benz

Otomobil üreticileri arasında 3. sırada yer alan Mercedes'in sahip olduğu 34.4 milyar dolarlık marka değeri oldukça etkileyici. Belki de bundan daha etkileyici olansa 2017 yılına oranla bu sayının %18 büyümüş olması. Son zamanlarda elektrikli araçlar konusunda büyük atılımlar içerisinde olan firma hem görünüşü hem güvenli kullanışı ile araba sahiplerinin ve arabaya sahip olmak isteyenlerinde hayallerinden birisi.1926 yılında Karl Benz'in şirketi Benz & Cie ve Gottlieb Daimler'in şirketi Daimler Motoren Gesellschaft'in birleşmesi sonucu kurulmuş otomotiv ve motor markası Stutgart’ta kurulmuş Almanların en iyi markalarından bir tanesidir.

Honda

Toyota, Volkswagen, Mercedes'in ardından dünyanın en büyük altıncı otomotiv üreticisi olan Honda yalnızca otomobil dalında değil daha da birçok alanda hizmet vermektedir ve 7 kıtada üretim ve operasyon yapan nadir firmalardandır. Dünya çapında bir araba markası olan Honda, bir Japon marka olup yine insan güvenliğine önem veren arabalardan biridir. Dış görünüşü ve sürüş rahatlığıyla araba sevdalılarının bir numaralı markasıdır Honda. Marka değeri oldukça yüksek olan Honda, kendisinden önce gelen üreticilere fark atmış durumda. Japon markanın geçtiğimiz yıla oranla yaşadığı %6'lık değer artışı da oldukça iyi bir haber.

Ford

Listemizin 1. Amerikalı araba markası işte Ford motors. Ford'un 14.1 milyar dolarlık marka değeri çok güzel olsa da önceki yıla oranla yaşanan %3'lük büyüme rakiplerinin gerisinde kalmış. Bu arada Ford'un genel markalar listesinde 42. sırada olduğunu hatırlatalım.

Dünya üzerinde 200 binin üzerinde çalışanı olan Ford; Ford kamyonlar, arabalar ve elektrikli arabalardan oluşan geniş bir otomotiv üretimine sahip olan ve merkezi 1903 yılında ABD’nin Michigan eyaletinde bulunan çokuluslu bir şirkettir. Ford motors, içerisinde bulundurduğu Ford ve Lincoln araba markaları. Ford Motor, 6 milyon 500 binlik satışıyla büyük bir ses getirmiştir. Ford Motor, Türkiye’nin de içinde bulunduğu pazarda üretim yapmakta ve en iyi araba markaları arasında oldukça öne çıkmaktadır.

İlgili Haberler