2020 Opel Insignia Lansmanı Yapıldı. İşte Yeni Özellikler!

Opel'in 2020 Insignia modeli, sonunda Türkiye'de satıla sunuluyor. Bu sabah gerçekleştirilen basın lansmanında haberi veren yetkililer, 2020 Insignia'nın satış fiyatı ve özellikleri hakkında da bilgi verdiler.

Harika Makyajla 2020 Opel Insignia

Geçen yılın sonlarında karşımıza çıkan 2020 Opel Insignia, o süreçten itibaren avrupada satılmaya başlansa da ülkemizde daha yeni satışa sunulmaya başlanacak. Bir çok gelişmiş teknoloji ve tasarım harikalarını bünyesinde bulunduran İnsignia'ya yakından bakmak müthiş olacak!

Güçlü, Karizmatik, Yepyeni Otomobil

Hali hazırda diğer modellerinde bulunan İntelliLux LED farların daha güncel bir versiyonu kullanılarak daha da karizmatik bir hale gelen 2020 İnsignia, tasarımı sayesinde yol üzerinde çok daha güçlü bir görüntü sergiliyor. Yeni ve ileri bir teknolojiye sahip far tasarımıyla da sürücler için daha keskin bir görüntü ile beraber oldukça gelişmiş bir gece görüşü sunuyor. Farların her birinde 84 adet LED hücresi kullanılması, daha hassas ve daha hızlı tepki vererek harika bir görüş sunmasıyla beraber karşıdan gelen sürücülerin gözlerini de rahatsız etmiyor. Aynı zamanda yeni geliştirilen ve öncesinden daha verimli bir hale gelen dizel ve benzinli motor seçenekleri ile donatılmış durumda.

2020-opel-insignia-dis-tasarim.jpg

2020 Insignia Yeni Özellikler Neler ?

Aracın farlarındaki yenilikler haricinde ön ızgara bölümünün de krom süslemelerle donatılmış olması oldukça şık bir görüntüyü beraberinde getirmekte. Arka kısımda tamponunda ve egzos sisteminde de yeniliğe giden Opel, İnsignia'nın sahte egzos çıkışlarının formunu değiştirmiş, tamponunda da ufak değişiklikler sunarak daha göze hitap eden bir görüntü oluşturmuş. İç kısımda ise önceki modelinden yola çıkarsak, EGR onaylı ön koltuklar ile beraber daha gelişmiş bir bilgi-eğlence sistemi de kullanıcılara sunulmuş durumda.

Yapılan açıklamalarda bahsedildiği üzere 2020 Opel İnsignia, iki farklı motor seçeneği ile bizlerle olacak. 1.5 lt turbo dizel motor seçeneği ile sürücülere 122 beygirlik bir güç ve 285 NM tork sunarken 8 ileri vites, otomatik şanzımana sahip. Bir diğer seçenek ise İnsignia GSi. 2 lt turbo benzinli motor, 230 beygir güç, 350 Nm tork sunarken 9 ileri vites ve otomatik şanzımana sahip.

2020-opel-insignia-ic-dizayn.jpg

Gelişmiş Teknoloji Ayrıcalığını Hissedeceksiniz

Yan taraftan yaklaşan otomobil konusunda sürücüyü uyaran radar tabanlı arka çapraz trafik uyarısı sayesinde sürüş güvenliği arttırılmış. Yaya algılama özelliğine sahip önden çarpışma uyarı sistemi, otomatik acil durum fren sistemi ile oldukça güvenli hissedeceksiniz. 2020 İnsignia da sunulan gelişmiş bilgi-elnece sistemi ile çok daha keyifli vakit geçirebileceğiniz yolculuklar sizi bekliyor.

Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, araç hakkında kısaca bir açıklamada bulundu:

"Opel olarak D segmentindeki iddiamızı güçlendiriyoruz. Kusursuz Alman yorumuyla, sürüş keyfini zirveye çıkaran, heyecan verici, birçok gelişmiş Alman teknolojisini ve konforu bünyesinde barındıran yeni Insignia, segmentinde çok güçlü kaslara sahip olan bir oyuncu. Amiral gemimiz segmentindeki standartları en üst seviyeye çıkarıyor."

YENİ OPEL INSIGNIA 2020 FİYATLARI NEDİR?

5 farklı donanım seviyesinde satışa sunulan 2020 Opel İnsignia fiyat listesi şu şekilde;

Edition Donanım - 490 bin 900 TL
Elegance Donanım - 531 bin 400 TL
Ultimate Donanım - 562 bin 900 TL
Exclusive Donanım - 573 bin 900 TL
GSi Versiyon - 999 bin 400 TL