Oppo'dan Xiaomi'ye Büyük Meydan Okuma!

Oppo'dan Xiaomi'ye Büyük Meydan Okuma!

Oppo da Xiomi büyük telefon üretici markalardandır. Bu iki telefon üretim markası da Çin'de bulunur. Son zamanlarında ürettikleri telefonlar ile birbirleriyle çekişme içine girmişlerdir.


Oppo da Xiomi büyük telefon üretici markalardandır. Bu iki telefon üretim markası da Çin'de bulunur. Son zamanlarında ürettikleri telefonlar ile birbirleriyle çekişme içine girmişlerdir. Her iki üreticinin de telefonları dünya genelinde büyük yankı uyandıran ve çok tercih edilen telefonlardan olmuştur. Yeni sürüm telefonlarında yer alan detaylar birbirleri ile benzerlik göstermektedir. Bu benzerlik aralarındaki çekişmeyi alevlendirmiştir. Hem ülkemizde hem de dünya genelinde bu iki marka telefonlar da çok büyük satış rakamlarına ulaşmışlardır. Samsung ve Iphone gibi ünlü telefonlara olan ilgi azalmış ve tüm ilgi Oppo ve Xiaomi üzerinde toplanmıştır.

3-006.jpg

Oppo ve Xiaomi Telefonları Benzerliği


Her iki telefon üreticinin de yaptığı telefonlar hemen hemen birbirlerine bekleyen özellikleri taşırlar. Son dönemlerde telefonlar son derece gelişti ve birbirinden farkı özellikler ile karşımıza çıktı. Özellikle Xiaomi hem ülkemiz hem de dünyada çok büyük satış rakamlarına ulaşmıştır. Oppo'da bu duruma karşılık Xiaomi'ye büyük meydan okumuştur. Yeni sürümler ile telefonlar eskisinden daha farklı olmuşlardır. Gerek kulaklık gerek şarj aleti olarak her iki telefon üreticisi de benzerlik yapmıştır. Aynı zamanda her iki telefonun da kameraları son derece gelişmiştir. Oppo ve Xiaomi telefonlarının fiyatları arasında da uçurum yoktur. Fiyatlar birbirine son derece yakındır. Bu iki telefon aradında bu kadar benzerlik olması aradaki rekabeti ateşlemeye de yardımcı oluyor. Rekabet arttıkça daha iyi ve daha gelişmiş telefonlar ortaya çıkmaktadır.

Oppo En Büyük Olmak İstiyor!


Yapılan araştırmalara göre Huawei telefon markasının satışlarının yaklaşık olarak 50 milyon kadar azalacağı ön görünmektedir. Bunun sebebi ise Oppo'nun satışlarının çok olacağından dolayıdır. Oppo'nun bu yıl ki satışı yaklaşık olarak 196 milyon kadar olmuştur. Salgın nedeni ile akıllı telefon ve elektronik aletlerde bir düşme söz konusu olmuştu. Fakat bu yıl bu durumun düzeleceği ve daha çok satış yapılacağı konuşuluyor. Oppo telefonlarının 5 G özelliğinden dolayı popüler bir telefon olmaya başlamıştır. Aynı zamanda kamerasından dolayı da çok fazla tercih edilmiştir. Özellikle 2021 yılında Oppo telefonlarının satışında büyük bir artış olacağı ön görülmektedir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum