Online İş Fikirleri

Online İş Fikirleri

Sadece bilgisayar başından online iş yaparak para kazanacağınızı biliyor muydunuz? Gelişen ve değişen dünyada artık her şey mümkün. Zaten yüz binlerce insan şu an online bir şekilde gelir elde ediyor.

Sadece bilgisayar başından online iş yaparak para kazanacağınızı biliyor muydunuz? Gelişen ve değişen dünyada artık her şey mümkün. Zaten yüz binlerce insan şu an online bir şekilde gelir elde ediyor. Aslında çoğu insan hobisini işe dönüştürmüş durumda. Sizin de online ortamda yapmaktan keyif aldığınız veya yapmak istediğiniz şeyler vardır. Bunları nakde dönüştürebilirsiniz. İsterseniz gelin online iş fikirleri nelermiş, bir göz atalım.

1 – Blog Yazmak

Blog yazmak çoğu insanın keyifle yaptığı bir iştir. Boş zamanlarınızda yazdıklarınızı size ait bir blog sayfasından paylaşarak kazanç elde edebilirsiniz. Bu işi yapan çok fazla insan var. Yemek tarifleri, bilimsel makaleler, oyun tanıtımları, gezi yazıları gibi aklınıza gelebilecek her konuda yazılar yazıp blogunuza ekleyin. Google’ın reklam hizmeti olan Adsense ile blgonuza reklam ekleyip kazanç elde edebilirsiniz. Bu yöntem dışında, ücretli tanıtımlar ve ücretli anlaşmalar ile de blogunuz üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Online iş fikirleri için bloggerlık oldukça idealdir.

2 – Youtube’a İçerik Üretin

Son zamanlarda üye sayısı oldukça hızlı artan Youtube, içerik üreticiler için oldukça idealdir. Youtube’dan içerik üreterek uçuk rakamlar kazanmak mümkün. Youtube’dan video izlemeyen kişi sayısı neredeyse sıfırdır. Çok hızlı şekilde büyüyen Youtube, içerik üreticilerine çok fazla olanak sağlamaktadır. Sizde istediğiniz tarz da videolar çekip Youtube kanalınıza yükleyebilirsiniz. Online iş fikirleri için size tavsiye edeceğimiz en etkili iş yöntemi budur. Biraz emek ve istikrar isteyen bu alanda başarıyı yakalamak tamamen size kalmış.

3 – Freelancer Olarak Çalışın

Aslında bu iş fikri, birçok alanı içinde barındırıyor. Online ortamda yapabildiğiniz her işlem para değeri kazanabilir.  Mesela photoshop, makale yazmak, seslendirme gibi alanlarda çok iyiyseniz, Freelancer hizmeti veren siteler ve uygulamalar ile çalışabilirsiniz. (Bu alanların dışında daha birçok alan var) Freelancer sitelerine üye olup bu işi yapmanızı öneririz. Yapacağınız işe göre gelirler elde edersiniz.

4 – Sosyal Medya Danışmanı Olmak

Her şirket sosyal medya hesabının güzel bir biçimde yönetilmesini ister. Çünkü sosyal medya, potansiyel müşterilere ulaşmak için en ideal yöntemdir. Sosyal medyadan anlıyor ve hesap yönetimini çok iyi yaparım diyorsanız bu iş tam size göre. Kendilerine sosyal medya yönetici arayan şirketler ile anlaşarak ciddi gelirler kazanmanız mümkün. Dijital alanlarda veya gerçek ortamlarda bu işe ihtiyacı olan şirketleri bulmalısınız. Şirketler ile anlaşarak gelir elde edebilirsiniz.

5 – İnfluencer Olmak (İnstagram Üzerinden)

İnstagram’da sevdiğiniz sayfalarda gezinirken, karşınıza ürün tanıtımlarının çıkması artık çok normal. Sosyal medyada yüksek takipçilere sahip olan hesaplar, iş ortaklığı ve sponsorlu reklamlar ile gelir elde etmekte. Özellikle İnstagram üzerinde bunu yapan çok fazla kullanıcı var. Gereken tek şey, yüksek takipçiye sahip İnstagram hesabı. İnstagram hesabınızın takipçisini artırana kadar bol bol içerik üretmelisiniz. Gerekirse küçük miktarlar ile reklamınızı verebilirsiniz. İleride sizde bu reklamlar ile gelir edebilirsiniz. Eğer çok yüksek takipçileri kazanabilirseniz, online iş fikirleri için en önemli bir işi yapmış olursunuz. Çünkü İnstagram’dan da çok yüksek rakamlar kazanmanız mümkündür.

6 – Çeviri Yapmak

Aslında bu iş Freelancer iş fikirlerine girdiği için yazmakta kararsız kaldık. Freelancer iş fikirlerini anlatmıştık ancak bu iş fikri biraz daha farklı. Sadece bir tane yabancı dil bilmeniz size ciddi rakamlar kazandırabilir. İnternet üzerinden satılan makaleler biraz uygun fiyatlı olabilir. Ancak siz İngilizce yazdığınız makaleleri ve çevirileri çok güzel fiyattan satabiliyorsunuz. İnsanlar yabancı kaynaklı yazısını çevirtmek için yabancı dil bilen insanlar ile çalışmaktadır. Bildiğiniz yabancı diliniz ile hem makaleler yazarak hem de istenilen metine çeviri yaparak gelir elde edebilirsiniz.

7 – E-ticaret

İnternetin gücünü herkes biliyor. Dakikalar içerisinde milyonlarca insanlara ulaşmak, internet sayesinde çok kolay. Ürünleriniz var ve bunları satmak mı istiyorsunuz. Bu iş tam size göre. Elinizdeki ürünlerinizi bir e-ticaret sitesi açarak veya büyük e-ticaret sitelerinde (Trendyol, Hepsiburada gibi) mağaza açarak satabilirsiniz. Gerçekte bir iş yeri bulundurmadan bu işi yapabilirsiniz.

8 – Bilgi Pazarlama

Bu iş gerçekten profesyonellik gerektiriyor. İşin amacı, sahip olduğunuz bilgileri belirli bir ücret karşılığında satmak. Profesyonel olduğunuz yanlarınızı bilgiye dönüştürüp satabilirsiniz. Mesela işiniz, eğitiminiz üzerine insanlara bilgi verebilirsiniz. Bu iş için video çekebilir, yazılar yazabilir isterseniz de yüz yüze görüşerek eğitim verebilirsiniz. Bu online iş fikrinin size uygun olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle başlamalısınız. Sermayeniz tamamen bilgi birikiminizdir. O yüzden sermaye gibi ücretleri dert etmeden bu ile başlayabilirsiniz. Gerçekten eğitiminizi almak isteyen çok fazla insan olacaktır.