One Plus 9 Ultra Telefon İncelemesi

Yeni akıllı cihaz modellerinden biri olan One Plus 9 Ultra telefon modeli Android 10 işletim sistemi ile çalışıyor ve akışkan Amoled teknolojisini kullanan 6.67 inç bir ekrana sahiptir.

Yeni akıllı cihaz modellerinden biri olan One Plus 9 Ultra telefon modeli Android 10 işletim sistemi ile çalışıyor ve akışkan Amoled teknolojisini kullanan 6.67 inç bir ekrana sahiptir. Cihazın kullandığı işlemci piyasadaki en popüler ve en hızlı işlemcilerde biri olan Snapdragon 875 model işlemcidir; sistemde 12 GB RAM ve 5000 mili amper batarya bulunmaktadır.

Bu genel özelliklere bakıldığında, One Plus 9 Ultra telefonun oldukça güzel bir telefon olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu güzel özellikler müşterilere 700 dolar gibi bir fiyata mal olacak. Neredeyse 6.000 lira para bu telefon için oldukça yüksek sayılabilir.

One Plus 9 Ultra Telefon Özellikleri

Telefon modelinin ağırlığı 206 gram olup kalınlığı 8.8 milimetredir ve ekranı Gorilla Glass 6 ile korunmaktadır. Ayrıca çerçevesi tamamen alüminyumdan yapılmıştır; gümüş renk mavi renk ve metalik yeşil renklere sahip bu cihazın ekranı akışkan AMOLED kullanıyor ve çok net görüntü alabileceğiniz harika bir ekrandır. Amoled ekranın çözünürlüğü 1440 x 320 piksel olarak karşımıza çıkıyor, bu telefonda en önemli özelliklerden biri de yenilenme hızının 144 Hertz olmasıdır ki özellikler grafik çalışanlar ve mobil oyun oynayanlar için çok önemlidir.

7 nanometre mimari üzerine inşa edilmiş Qualcomm Snapdragon 875 model işlemci, 8 çekirdek içeriyor ve bu çekirdeklerin biri 2.96 GHz hıza çıkarken diğer 3çekirdek ise 2.42 GHz frekansa kadar çıkabiliyor. Kalan 4 çekirdek ise 1.78 GHz hızlara kadar çalışabiliyor. Bu cümleler bize, oldukça hızlı bir işlemci taşıdığını gösteriyor. Bu hıza ayak uydurması için de Adreno 650 model GPU da bileşenler arasında. Geçici bellek olarak bilinen RAM bileşeni ise 12 GB seviyededir. SD yuvası olmayan bu telefonda kullanılan ROM alanı 256 GB seviyededir. Firma arka tarafa 3 kamera yerleştirdi, bunların ilki 108 MP çözünürlüktedir, 8 MP kamerası ise 5X optik Zoom yapabiliyor.

Dijital zoom özelliğinin yüksek olması piksel kayıplarına yol açacağı için, telefon alırken önce optik –gerçek büyütme kapasitesine dikkat etmenizi öneriyoruz. Geniş perspektifleri en iyi şekilde yakalayan ultra geniş kamera da 16 MP olarak tasarlandı. Önde ise 32 MP güçlü bir sensör bulunuyor. Sabit bataryası 5.000 mAh kapasitede olan bu cihazı doldurmak, 66 W kapasiteli hızlı şarj adaptörünün işi...

Sistemde mükemmel stereo ses verebilen hoparlörlere de yer veren One Plus 9 Ultra model cihazda parmak izi de dahil, tüm sensörler var. Başta da ifade ettiğimiz gibi, 700 dolar fiyatla satılan bu cihazı sadece amiral gemisi telefon meraklıları satın alacak.