Okulların Açılması son dakika!

Okulların Açılması son dakika!

Yılan hikayesine dönen okulların açılması konusu ile ilgili her gün farklı bir açıklama yapılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı yapmış olduğu açıklamalara bugün bir yenisini daha ekledi. 81 ilin Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilen Bakan

 

Açıklama: https://www.haberay.com.tr/wp-content/uploads/2020/09/okul_9373-1024x683.jpg

Yılan hikayesine dönen okulların açılması konusu ile ilgili her gün farklı bir açıklama yapılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı yapmış olduğu açıklamalara bugün bir yenisini daha ekledi. 81 ilin Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilen Bakan Ziya Selçuk imzalı resmi yazı ile okulların açılması sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili bilgilere yer verildi.

Bakan Selçuk resmi yazı içerisinde şu bilgilere dikkat çekti;

Açıklama: okulların açılması

Hepimizin bildiği gibi Covid 19 salgını sebebiyle Bakanlığımıza bağlı bulunmakta olan resmi ve özel hizmet vermekte olan eğitim kurumlarında yürütülecek eğitim hizmetlerine ilişkin  konular ilgi c yazıyla kamuoyuna duyurulmuştur. Sürece ilişkin olarak ortaya çıkan yeni bir takım gelişmeler sonucunda ilgi a Yönetmeliğin ek 3 üncü ve ilgi B Yönetmeliğin ek 2 nci maddesi içerisinde eğitim ve öğretim hizmetlerinin aşağıda yer alan açıklamalar ile birlikte yürütülmesi gerekmektedir.

2020-2021 eğitim öğretim sezonu yüz yüze ve uzaktan eğitim seçeneklerinin birlikte kullanılması ile devam edecektir. Yüz yüze eğitim olarak bilinmekte olan klasik eğitime 21 Eylül 2020 tarihi itibariyle okul öncesi ve ilkokul birinci sınıflar noktasında başlanılacaktır. Diğer seviye ve sınıf düzeylerine ise konu ile ilgili değerlendirmeler salgının geleceği son nokta dikkate alınarak ilan edilecektir. Bu çerçevede öğretim programlarının bütünü yüz yüze ve/veya uzaktan eğitim metotları ile tamamlanacaktır. 2020-2021 eğitim ve öğretim sezonu içerisinde öğrenciler, eğitim programlarında bulunmakta olan konu ve kazanımların bütününden sorumlu tutulacaktır. 

Ölçme ve değerlendirme ile ilgili ise ilgi a ve b yönetmeliklerde bulunmakta olan esaslar çerçevesinde öğrencilerin kendi öğretmenleri ile birlikte okul ortamında yapılması esastır. Okul fiziki şartları bu şartlarda göz önünde bulundurularak ölçme ve değerlendirme bir sınıfta bulunmakta olan öğrencilerin gruplara bölünerek uygulanması şeklinde de yapılabilecektir. 

Yüz yüze eğitim hizmeti ile ölçme ve değerlendirme programının tamamında Covid 19 salgını ile ilgili önlemler eksiksiz ve tam zamanında yapılması sağlanarak ilgi Ç kılavuza uygun bir şekilde il/ilçe milli eğitim müdürlükleri ile birlikte okul yönetimleri tarafından gerekli tüm önlemler alınmak zorundadır. 

 

Yazı Ne anlama Geliyor?

21 Eylül de ilk olarak ana sınıfları ve 1. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitim noktasında okula başlayacak,

Okullarda yapılacak olan yüz yüze eğitimin dışında ayrıca uzaktan eğitim uygulamasına devam edilecek

İlk haftanın takibinin yapılması ile birlikte , 2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12. Sınıflar içinde aynı şekilde uygulamaya geçilecek

Sınavlar alternatifsiz olarak okullarda yapılacak.

Sınavlar Covid tedbirleri kapsamında bölünmüş sınıflarda yapılabilecek

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum