Netflix Yeni Özelliği Test Etmeye Başladı: Fast Laughs

Netflix Yeni Özelliği Test Etmeye Başladı: Fast Laughs

Netflix, yeni bir özelliği olan Fast Laughs'u kısıtlı kullanıcı ile test etmeye başladı. TikTok'un genel yapısına oldukça benzerlik gösteren Fast Laughs, komedi yapımlarını barındıran 15 ila 45'er saniye süren kliplerden oluşuyor.

Netflix, yeni bir özelliği olan Fast Laughs'u kısıtlı kullanıcı ile test etmeye başladı. TikTok'un genel yapısına oldukça benzerlik gösteren Fast Laughs, komedi yapımlarını barındıran 15 ila 45'er saniye süren kliplerden oluşuyor. Fast Laughs, test aşaması bittikten sonraki çok kısa bir süre içinde kullanıcılarla tanıştırılacak.

Fast Laughs Özellikleri

Dünyanın en sevilen ve en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, TikTok'ta yer alan bir özelliği platforma eklemek için test çalışmalarına başladı. Fast Laughs ismi ile gündeme gelen bu yeni özellik, izleyicilere Netflix'te yer alan komedi temalı içeriklerden bazı kesitleri izleme imkanı sunuyor.

Netflix kullanıcıları, ekranı kaydırdıklarında TikTok'ta yer aldığı gibi içeriklerin aralarında geçiş sağlayabilecekler. Bununla birlikte, kullanıcıların izledikleri içerikler izlenme listesine eklenebilecek, paylaşılabilecek ve daha fazla içeriğin de keşfedilmesini sağlayacak.

Şu an için Netflix, mobil ön izlemeler adı altında bir özellik ile Fast Laughs benzeri bir kullanım imkanı sağlıyor. Bahsi geçen bu iki özellik arasındaki fark ise mobil ön izlemelerin Instagram'da yer alan hikayeler gibi çalışırken, Fast Laughs'un TikTok'ta olduğu gibi çalışıyor olması. Test aşamasında olan özellik, tüm kullanıcıların beğenisine sunulduğunda, 15 ila 45 saniye aralığında yer alan içerikler izlenebilir olacak.

Netflix'in Sosyal Medya Platformu Haline Getirilmesi Amaçlanıyor

Netflix'in yeni özelliği Fast Laughs, ilk olarak Matt Navarra adlı sosyal medya uzmanı sayesinde fark edildi. Daha sonrasında ise bu özellik, birçok teknoloji siteleri vasıtası ile de görüldü. Netflix cephesinden gelen açıklamalara göre gelecek olan yeni özelliğin şu an için ABD ve İngiltere gibi pazarlarda teste sunulduğu ve önümüzdeki süreçte ise daha fazla kullanıcıya sunulacağı ifade edildi.

Netflix'in yeni özelliği Fast Laughs, platformun sosyal medya platformu haline getirilmesi amacını taşıdığı iddia edildi. Ancak şirket, aksini iddia ederek kullanıcıları daha fazla içerik ile buluşturmayı hedeflediğini açıkladı. Ancak sosyal medya platformlarında görmeye alıştığımız bu özelliklerin Netflix'te yer alması, kullanıcılar tarafından eleştirilere neden olabiliyor.

Tüm bu eleştirileri göz ardı eden Netflix ise kullanıcılarına daha iyi bir deneyim yaşatmak adına çalışmalarını kendi planları doğrultusunda devem ettirmeyi sürdürüyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.