Netflix Yeni Bir Özelliği Test Etmeye Başladı

Netflix Yeni Bir Özelliği Test Etmeye Başladı

Netflix, Birleşik Krallık'ta bulunan kısıtlı kullanıcı kitlesi ile yeni bir özelliği test etmek için kolları sıvadı.

Netflix, Birleşik Krallık'ta bulunan kısıtlı kullanıcı kitlesi ile yeni bir özelliği test etmek için kolları sıvadı. Yeni özellik olarak karşımıza çıkacak "Top 50", isminden de anlayabileceğiniz gibi hali hazırda yer alan Top 10 listesinin daha geniş versiyonu olarak bizlerle buluşacak. Netflix'in bu yeni özelliği ne zaman kullanıcılar ile buluşturacağı da henüz netlik kazanmadı.

Top 50

Küresel anlamda üne kavuşmuş, en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu olan Netflix, Birleşik Krallık'taki sınırlı kullanıcılar ile birlikte yeni bir özelliği test etmeye başladı. Netflix'in test aşamasında olan bu özelliği, Türkiye'de de kullanılmakta olan "Top 10"un genişletilmiş versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Netflix'in hayata geçireceği bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar, "Top 50" listesi ile dizi ve filmleri görmeye başlayacaklar.

Netflix'in şu anda kullanımda olan Top 10 listesi özelliği, kullanıcıların içerikleri bulmalarını ve en çok izlenen dizi ve filmler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlıyor. Top 10 özelliği sayesinde Türkiye'de bulunan en popüler içeriklere zahmetsiz bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Henüz test aşamasında olan Top 50 ise popüler olan 10 içerik yerine 50 içeriğe kolay bir şekilde erişmenize yardımcı olacak. Bu sayede Netflix kullanıcıları, film veya diziler arasında seçim yapma kolaylığını tadarken, izlemek istedikleri içeriklerin türlerine göre de en popüler dizi ya da filmlere de rahatlıkla erişim sağlayabilecekler.

Kolay Erişim

Test aşamasında olan Top 50 özelliği ilgili birtakım açıklamalar yapan bir Netflix sözcüsü, tüm Netflix kullanıcıların en popüler içerikler hakkında bilgi sahibi olmalarının, kullanıcılar açısından en doğal hakları olduğunu dile getirdi. Kullanıcılara bu hakkı sağlamak için de yılın ilk aylarında Top 10 listesini kullanıcılara sunmaya başladıklarını dile getiren sözcü, şu an için ise bu fayda sağlayan özelliği geliştirmek adına çaba harcadıklarını belirtti. Yeni özellik hakkında uyarı niteliğinde konuşan Netflix sözcüsü, gelecek olan yeni özelliğin tüm kullanıcıların faydasına olacağını anlamaları takdirde kullanım için hazır olacağı açıklamalarında bulundu.

Top 50'nin Gelişi Uzun Sürebilir

Top 50, şu an için test aşamasında olsa da Netflix kullanıcıları gelecek olan bu yeni özelliği uzun bir süre beklemek durumunda olabilir. Top 10 listesinin ilk olarak 2019'un ikinci çeyreğinde test etmeye başlayan şirket, özelliği geçen senenin şubat ayında kullanıma sunmuştu. Sürecin Top 50 özelliği için de bu kadar uzun sürebileceğini göz önünde bulundurursak, kullanıcıların uzun bir süre beklemeleri gerektiğini belirtmek gerekiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.