Neşe Karaböcek Öldü İddiaları Üzerine Hakan Eren'den Açıklama Geldi!

Arabesk'in Anası olarak bilinen Neşe Karaböcek, 1974'te evlendiği Tevfik Yener ve çocuklarıyla beraber yaşamakta. Hakkında çıkan öldü haberleri üzerine radyo programcısı Hakan Eren konuyla ilgili açıklama yaptı.

Arabesk'in Anası lakabı ile bilinen Arabesk müzik sanatçısı Neşe Karaböcek'in sağlığı hakkında şaşırtan iddialar dolaşıyor. Neşe Karaböcek'in öldüğü hakkındaki söylentiler doğru mu? Radyo Programcısı Hakan Eren, konu ile ilgili açıklama yaptı.

Neşe Karaböcek Kimdir?

Yıllar önce atıldığı sanat camiasında önemli parçalar çıkaran Neşe Karaböcek, yapmış olduğu eserlerle Arabesk müziğe hayat veren isimler arasında yer aldı. Piyasanın nadir kadın sanatçılarından olan Karaböcek, sanat dünyasında aktif bir şekilde yer aldı. Yalnızca müzik sanatçılığı yapmayan ünlü isim, birçok sinema filminde rol aldı. Rol aldığı sinema filmleri arasında Niyet, Ah koca dünya, Aşk sepeti, Kısmet (1974), Duyun Beni (1975), Kertenkele, Almanya'da Bir Türk Kızı, Anneler ve Kızları (1971), Sevda Yolu filmleri başta olmak üzere toplamda 11 film bulunuyor.

Neşe Karaböcek, 5 yaşında iken Karaböcek Piyesi'ni oynadı. Piyesi izleyenler arasında İsmet İnönü de bulunuyordu. İnönü kendisine Karaböcek soyadını verdi. İstanbul doğumlu usta isim 2,5 yaşında iken babasının tayini sebebiyle Ankara'ya taşındı. Sanatın birçok alanında faaliyet gösterdi. Ünlü yapımcı ve müzisyen Atilla Alpsakarya ile ilk evliliğini gerçekleştirdi. Ancak evliliği beklenenden kısa sürdü ve 1 sene sonra Karaböcek'ten ayrılan Alpsakarya, baldızı Gülden Karaböcek ile hayatını birleştirdi. Bu olay dönemin magazin gündemini bir hayli meşgul etti. Uzun bir süre bu evlilik konuşuldu. Neşe Karaböcek ise 1975'te gazeteci Tevfik Yener ile ikinci evliliğini yaptı.

adsiz-005.jpg

İlk evliliğinden Alper, ikinci evliliğinden ise Hasan adında oğlu bulunmaktadır. 1968 yılından 1990'lara kadar pek çok parça çıkaran ve filmlerde oynayan Neşe Karaböcek, yapmış olduğu çok sayıda parçanın karşılığını onlarca ödül ile aldı. Piyasada uzun süre boyunca popülerliğini korudu ve sonrasında yaşamını çocuklarıyla geçirme kararı aldı.

Neşe Karaböcek Öldü İddiaları Son Buldu

Başarılı Arabesk sanatçısı ve oyuncunun öldüğü iddiaları ise şu sıralar gündemden düşmüyor. Konuyla ilgili radyo programcısı ve müzik şirketi sahibi Hakan Eren sosyal medya paylaşımı yaptı. Yapılan haberlerin asılsız olduğunu ve Neşe Karaböcek'in sağlık durumunun gayet yerinde olduğunu belirtti. Yalan haber yapanları ise Allah'a havale etti. Facebook hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım yüzlerce beğeni alırken, sevenleri rahat bir nefes aldı. Kendisini yakından tanıyan Hakan Eren'in yapmış olduğu paylaşım, Karaböcek'in sağlığının yerinde olduğu yönünde referans olarak duyuruldu.

Ne Olmuştu?

75 yaşındaki başarılı ve emektar sanatçının öldüğü yönünde haberler yapılmış ve iddia adı altında defalarca paylaşılmıştı. Nitekim yapılan haberlerin asılsız olduğu ortaya çıktı ve sanat camiası rahatladı. Karaböcek'in çocuklarıyla birlikte olduğu ve sağlık durumunun gayet yerinde olduğu belirtildi.