Mustafa Cengiz: Seçime Gitmek İstiyorum

Mustafa Cengiz: Seçime Gitmek İstiyorum

Galatasaray’ın 115. kuruluş yıl dönümü sebebiyle Ali Samiyen’in kabrini ziyaret eden Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz açıklamalarda bulundu.

 

 

Cengiz, kendilerinin iki tane kırmızı çizgileri olduğunu, bunlardan birisini Mustafa Kemal Atatürk, diğerinin Ali Samiyen olduğunu, batıdaki kulüplere bakıldığında özellikle İngiliz kulüplerine çocuğunun yabancılar tarafından kurulduğunu belirtti. Türk kulüplerinin bu konuda diğer ülkedeki kulüplere göre önde olduğunu ifade etti.

5dcc4ae00f25441794d603e3.jpg

Cengiz, üç büyük takımın bir lokomotif olduğunu ve bunun bir gerçek olduğunu, üç büyüklerin yanına Trabzonspor’un da dahil edilebileceğini belirtti. Cengiz, yönetici konumundaki kişilerin her zaman sözlerine dikkat etmesi gerektiğini, ancak rakipten kendilerini bir söz geldiğinde de asla susmayacağını, herkesin dik durması gerektiğini vurguladı.

Cengiz, maçların seyircili oynanması için Bilim Kurulu’nun risk var dediğini hatırlatarak, dünyaya örnek olmaları gerektiğini, maçlara alınacak seyircilerin maske ve mesafe kuralına dikkat edilerek alınması gerektiğini belirtti. Kötü örnek, örnek olmaz, dedi.

Cengiz, kendisini ibra etmeyenlere saygı duyduğunu, kendisinden sonraki yönetimler için çalıştığını belirtti. Takımda ekim ayı maaşlarının ödendiğini ancak iki oyuncunun maaşlarında yüzde 15’lik indirimi kabul etmediğini, bu oyuncuların ne yaptığını ilerleyen zamanlarda anlatacağını belirtti.

mustafa-cengiz-den-fbahce-ye-gonderme-7bb20.jpg

Cengiz, son olarak olağan genel kurul yapmaları gerektiğini ancak pandeminin buna izin vermediğini, bir an evvel mali genel kurul yapıp seçimlere gitmek istediğini açıkladı. Devletten kendilerine yer göstermelerini istediklerini ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.