Microsoft Word Belgesindeki Görseller Nasıl Alınır?

Microsoft Word Belgesindeki Görseller Nasıl Alınır?

Microsoft Word günlük hayatta en çok kullanılan programdır. İş hayatında ve okul dönemlerinde kullanımına sıkça başvurulur. Tarafınıza gelen raporları ve makaleleri Microsoft Word ile kolaylıkla çarsınız.

Microsoft Word günlük hayatta en çok kullanılan programdır. İş hayatında ve okul dönemlerinde kullanımına sıkça başvurulur. Tarafınıza gelen raporları ve makaleleri Microsoft Word ile kolaylıkla çarsınız. Word’de açtığınız makalelerde ve raporlarda yer alan önemli görselleri bilgisayara kaydetmek istersiniz.

Microsoft Word indir bölümünü kullanarak kaydetmek istediğiniz görselde sıkıntılar meydana gelir. Kalitesinde ve içeriğinde bozulmalar meydana gelir. Bu yönteme başvurmadan daha sağlıklı yöntemlerle Word’de yer alan görseli rahatlıkla bilgisayara kaydedebilirsiniz.

Sizler için hazırlanan yazıda Microsoft Word belgesinde yer alan görseli bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Görseli indirmek için 3 farklı yöntem kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerin detaylarını yazıda bulabilirsiniz.

Microsoft Word Belgesindeki Resimleri Kaydetmek

Microsoft Word dosyasından gelen görselleri bilgisayarınıza indirmek için en ilkel 2 farklı yöntem kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerin ilk başta kullanılanı ve en ilkeli olan Print Screen Tuşu ile Word dosyasındaki resmi kaydedebilirsiniz. Bu tuşa basarak Paint programına atılarak kayıt işlemi yapılır. Yalnız bu işlemi yaparken hem zahmetli olacak hem de görselin kalitesi düşecektir.

Microsoft Word Download işlemini görseller için yaparken görüntü kalitesinin bozulmasın istersin. Kullanacağınız yöntemlerin ikincisi ise Word dosyasını açarak görseli kaydetmek. Bunun için Word dosyasını açarak görselin üstüne sağ tıklayın. Ardından resmi otomatik kaydet butonuna tıklayarak bilgisayarın masaüstüne resmi kaydedin. Birçok resim kaydederken işlemi tek tek yapmanız gerekir.

Word Dosyasından Resimleri Almak

Microsoft Word belgesinden resim alırken kullanılan ilkel yöntemler hem zaman alıyor hem de resimlerde kaliteyi düşürüyor. Resim boyutu olarak pek yer kaplamaz ama orijinalinde değişiklikler olur. Sizin için en çok önerilen yöntem ise Word dosyasının uzantısını zip dosyası yaparak görselleri indirmek.

Microsoft Word belgesinden görsel alırken kullanılacak en çok önerilen bu yöntem ile birçok görseli aynı anda indirebilirsiniz. Görsellerin kalitesinde herhangi bir bozulma meydana gelmez. Word belgesini zip dosyasına dönüştürme işlemi kısa sürüyor.

Word dosyasına sağ tıklayarak ad değiştirme butonuna tıklayın. Bu işlemi klavyeden F2 tuşuna basarak da yapabilirsiniz. Eğer burada dosya uzantısı gözükmüyorsa sıradaki işlemler yapılır.

Microsoft Word Belgesinden Zip Yardımıyla Görsel Alma

Microsoft Word belgesinden zip uygulamasıyla görsel alırken ad değiştirme bölümüne gidilir. Ardından Word uzantısının .docx veya .doc ise bu alan silinerek .zip yazılır. Bu işlemle dosyanın uzantısını değiştirerek zip yapmış oldunuz.

Bu zip dosyasını sıkıştırma programı olan winrar veya Microsoft’un sıkıştırma programları ile açılır. Karşınıza gelen Word belgesinin içinde yer alan yazı ve resim gibi birçok şeyi biçimlerdir seçeneğiyle karşılaşacaksınız. Bu biraz daha ayrıntılı olduğu için siz sadece belgedeki resimleri kaydetmek için media klasörü açın. Word’de yer alan görselleri bu görsele otomatik olarak kaydedebilirsiniz.

F12 tuşuna basarak Word belgesinde yer alan görseli farklı kaydederek HTML formatında masaüstüne kaydedebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.