Microshading Kaş Tasarımı Hakkında Bilgiler

Bu yazımızda kaş tasarımında uygulanan microblading işlemine oranla, daha yumuşak bir uygulama olan microshading işlemi hakkında genel bilgi veriyoruz

Bu yazımızda kaş tasarımında uygulanan microblading işlemine oranla, daha yumuşak bir uygulama olan microshading işlemi hakkında genel bilgi veriyoruz. Kaşlarının daha dolgun bir görünümde olmasını isteyenler son zamanlarda yarı kalıcı bir dövme işlemi olan mikroshading kaş tasarımı yaptırıyor.

 En son kozmetik uygulamalarında, mikroblading olarak tanımlanan ve bütün kaş hattı boyunca uygulanan kaş tasarımı yerine, daha ince ve feminen bir görünüm sağlayan microshading yöntemi tercih edilmeye başlandı.

 Microshading Tanımı

Microshading’in tam Türkçe karşılığı ‘’mikro gölgelendirme’’ olarak geçiyor. Bu işlem sırasında, microblading uygulamasında olduğu gibi bütün kaş hattı boyunca dövme yapılmıyor. Onun yerine daha seyrek sahalarda, sadece bazı noktalar üzerine gölge vuruluyor. Böylece bütün tüylerin tek tek yansıtılması yerine, ince uçlu bir iğne yardımı ile bütün kaşa hafif bir pigmentasyon işlemi uygulanıyor. Böylece kaşlar daha dolgun bir hale getiriliyor.

 Zaman zaman bu iki teknik ( microblading + microshading) birleştirilerek de işlem yapılabiliyor.

 Mikroshading Sonucunda Elde Edilen Görüntü

Microshading işlemi bittiğinde kaş kıllarınız ayrı ayrı görünmez, onun yerine daha çok kaşlarınızı kalemle ya da pudra ile doldurduğunuzda elde ettiğiniz gölgelendirmeye benzer bir görünüme kavuşursunuz. İşlem sonucunda kaşlarınız daha havalı ve dolgun görünür.

 İşlem tamamlandıktan sonra aynaya baktığınızda, kaşlarınız size çok fazla kalın görünebilir. Fakat aradan 14 ila 30 gün geçtikten sonra bu görünüm yumuşar ve tam istediğiniz kıvama gelir.

 Microshading Yan Etkileri

Her işlemde olduğu gibi, bu işlemde de uygulama yaptırmadan önce konusunda uzmanlaşmış birini seçin. Bunun yanı sıra microshading uygulamasının, az da olsa ağrılı bir işlem olacağını göz önünde bulundurun. Ne olursa olsun sonuçta yapılan bir tür dövme işlemidir.

 Bu yöntemi deneyenler microshading kaş tasarımı uygulamasının, microblading uygulamasından daha az acı verdiğini belirtiyorlar. Eğer hassas bir cilde sahipseniz, biraz daha fazla acı çekeceğinizi hesaba katmalısınız. Güzellik uzmanları bu işlem sırasında pek çok müşterinin acı çekmek bir yana, uyuyakaldığını da hatırlatıyor.

 Microshading Korunması

Güzellik uzmanları, microshading işleminden sonra kaşlarınızı düzeltmek için cımbız kullanmanızı öneriyor. Microshading sonrası kaş şekillendirme için ağda kullanılması kesinlikle tavsiye edilmiyor. Ağda kullanımı, elde edilen kaş renginin daha hızlı kaybolmasına sebep oluyor.

 Kaşlarınıza güneş koruyucu krem sürmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca yine güzellik uzmanları tarafından microshading işlemi sonrası hücre yenilenmesine destek sağlayan sert eksfoliyantlar kullanmanız da önerilmiyor.

 Microshading Ne Kadar Süre İçin Kalıcıdır?

Bireysel faktörlere ve cilt tipinize göre değişmekle birlikte microshading işlemi 1 ila 1.5 yıl boyunca kalıcı olabilir. Microshading kaş tasarımı uygulamasının kalıcılığı kuru ciltlerde, yağlı ciltlere oranla daha uzundur.