Meteoroloji’den uyarı: bu bölgelerde yağış, son yağmurlar kıyamet gibi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün paylaştığı son tahminlere göre bugün de yurdun birçok kesminde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklenmekte. Diğer yerlere bakıldığında ise havanın açık olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafında yapılan son değerlendirmeler birçok kişi tarafından merak ediliyordu. Meteoroloji şu açıklamaları yaptı;

ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, Trakya, İç Anadolu, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Giresun çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olarak geçmesi bekleniyor.

Hava Sıcaklığı

Hava sıcaklığı da birçok kişi tarafından merak edilen detaylardan birisi. Meteoroloji tarafından paylaşılan verilere göre, genel hava sıcaklığında önemli bir değişikliğin olmayacağı paylaşıldı. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında havanın seyredilmesi beklenmekte.

Rüzgar

Rüzgara bakıldığında ise güneybatı ve batı, kuzey kesimlerin kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güneydoğu Anadolu’nun batısıyla birlikte Muş, Erzurum, Bingöl çevrelerinde zaman zaman kuvvetli (40 – 60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.