Meteoroloji’den sağanak yağış uyarısı: 15 Mayıs hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Sağanak yağış uyarısı yapıldı. Ramazan bayramı boyunca yurt genelinde devam eden sıcak havaların sonrasında bazı bölgelerde bu yağışın etkisi altına girecek.

Hava İstanbul’da ortalama 27 derece seyrederken, İzmir’de az bulutlu ve açık 29 derece olacak. Ankara’ya bakıldığında ise az bulutlu ve açık 30 derece geçmesi tahmin ediliyor.

Hava durumu tahminleri aktaran Meteoroloji uyarılarda bulundu. Ramazan bayramı süresince yurt genelinde devam edecek sıcak havaların ardından bazı bölgelerde yağışın etkisi altına girecek. Son hava durumu değerlendirilmelerine bakıldığında ise Kars, Ağrı ve Ardahan çevreleri ile Van’ın doğusunda gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Edirne ve Kırklareli çevrelerinde de 15 Mayıs Cumartesi günü yağmurun  etkili olması bekleniyor. İstanbul’da ise hava sıcaklığı 27 derece olacak. Peki bayramın sonu olan 15 Mayıs’ta hava durumu nasıl olacak? İşte, 15 Mayıs Türkiye geneli hava durum raporu…

Günlük hava durumu raporu belirlendi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere bakıldığında: Doğu Anadolu’nun doğusu ile kuzeybatı kesimlerin parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Edirne ve Kırklereli çevreleri ile yarın (Cumartesi) öğle saatleri içinde Ardahan, Ağrı ve Kars’ın gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi tahmin edilmekte.

Marmara


Marmara bölgesinde parçalı ve az bulutlu olarak geçmesi bekleniyor. Trakya kesimi’nin yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatler içinde Edirne ve Kırklareli çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi tahmin edilmekte.

Akdeniz


Akdeniz genel itibari ile mevsim normallerinde olduğunu söyleyebiliriz. Bölgede hava durumu güneşli ve açık olarak geçecek. Yağmur ve bulut beklenmiyor.

İç Anadolu


İç Anadolu genel hava durumuna bakıldığında az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. Bölgede herhangi bir yağış beklenmemekte.

Ege


Genel itibari ile az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. Ege’de mevsim normalleri içinde bir gün geçirecek.

Doğu Anadolu


Genel itibari ile parçalı ve az bulutlu geçecek. Doğu kesimlerinin zamanla yer yer çok bulutlu Cumartesi öğle saatleri içerisinde Van, Ardahan ve Kars gibi bölgelerde yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışın olacağı tahmin ediliyor.