Meteoroloji’den bu şehirlere sarı kodlu uyarı: dikkat felaket gibi geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 4 Temmuz tahmini hava durumu paylaşıldı. Meteoroji birçok şehir için sarı kodlu uyarılarda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre şu şehirlerde kuvvetli yağış beklenmekte; Giresun, Ordu, Amasya, Tokat, Çorum, Sinop, Samsun, Sakarya, Kocaeli, Artvin, Rize, Trabzon, Düzce, Zonguldak, Bolu, Karabük, Kastamonu ve Bartın içi sarı kod verildi.

Hava sıcaklığı da merak edilen konulardan birisi. Türkiye’de hava sıcaklığı doğu kesimlerde ortalama olarak 4 ila 10 derece azalış göstereceği ve diğer yerlerde de önemli değişikliğin olmayacağı bekleniyor.

Rüzgara bakıldığında ise genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerinden, doğu kesimlerde güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi beklenmekte.

Kuvvetli Yağış Geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından tahmini olarak hava durumu verileri paylaşıldı. Meteoroloji şiddetli yağışları için bazı şehirleri uyardı. Buna göre, yağışların Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ve Orta Karadeniz ile Kocaeli – Sakarya çevrelerinde olması beklenmekte.

 Yer yer kuvvetli olması tahmin edilen bu yağışların ulaşımda engel, kuvvetli rüzgar, dolu yağışı, su baskını ve yıldırım gibi afetleri de beraberinde getirmesi bekleniyor. Bundan kaynaklı olarak bölgelerde yaşayanların tedbirleri üst düzeyde tutmasında fayda var.