Merih Demiral Türkiye'nin Macaristan Yenilgisini Değerlendirdi! Uluslar Ligi'nde Kümeye Düştük

Merih Demiral Türkiye'nin Macaristan Yenilgisini Değerlendirdi! Uluslar Ligi'nde Kümeye Düştük

Juventus'ta başarılı defans oyuncusu Merih Demiral, Türkiye milli futbol takımımızın Macaristan karşısında aldığı yenilgiyi değerlendirdi. Bu yenilgiden bir ders çıkarılması gerektiğine vurgu yaptı. Özeleştirinin önemine değindi.

Türkiye Uluslar Ligi'ndeki son maçını kaybederek kümeye kadar düştü. Geçtiğimiz akşam Macaristan ile karşılaşan millilerimiz, 2-0'lık yenilgiyle sarsıldı. Maç sonu açıklamada bulunan Merih Demiral ise mağlubiyeti değerlendirdi. Alınan yenilgiden ders çıkarılması gerektiğinden bahseden Merih Demiral, gidişatın istenildiği gibi olmadığını ve bu durumdan memnun olmadıklarını belirtti.

Juventus'ta oynayan başarılı defans oyuncusu, takımda gösterdiği performansla ilk 11'in vazgeçilmezlerinden. Aynı şekilde ülkemizi Avrupa'da temsil eden Hakan Çalhanoğlu, Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder, Cenk Tosun, Kaan Ayhan ve Zeki Çelik gibi pek çok futbolcu Türkiye Milli Futbol Takımı'nda yer almaktadır. Avrupa'da gösterdikleri performansı milli takımda neden gösteremedikleri ise oldukça merak konusu oldu. Bunun arkasında yatan sebebin takım içerisindeki uyum olduğu düşünülmekte. Takımdaki gerekli uyumun sağlanması için sistem değişikliğine mi gidilecek yoksa başka bir strateji mi uygulanacak bilinmiyor. Teknik Direktör Şenol Güneş'in bu konuyla ilgili herhangi bir demeci bulunmamakla beraber takımı bir şekilde toparlamak için hamleler yapacağı kesin.

adsiz-003.jpg

2-0'lık yenilgide takım içi uyumun ve yaratılan atakların değerlendirilememesi iki büyük sebep olarak değerlendirildi. Spor yorumcularına göre milli takımın bir an önce bu psikolojiden sıyrılarak kendine çeki düzen vermesi lazım. Hali hazırda Uluslar Ligi'ne veda eden Türkiye, Haziran ayında başlaması planlanan Avrupa Futbol Şampiyonası'na daha hazır bir şekilde katılmalı. Bu sezon başlayan Uluslar Ligi uygulaması ile ülke takımları gruplara ayrılıyor. Her grupta 4 takım bulunuyor ve birbirleriyle rövanşlı şekilde karşılaşarak gruptan çıkma mücadelesi veriyorlar.

Rusya galibiyeti ile taraftarın umutları yeşermişti. Ancak Macaristan mağlubiyeti bu galibiyete adeta çomak sokmuş oldu. Avrupa'da oynayan başarılı futbolcularımızın milli takımda neden aynı şekilde uyum sağlamadığı konusu üzerine pek çok spor yorumcusu değerlendirmede bulunuyor. Ancak görülen bir şey var ki o da takımın sistematik şekilde birbiri ile aynı performansı gösteremediği. Bunun için teknik direktör Şenol Güneş'in bir değişikliğe gitmesinin gerektiği yönünde ortak görüşler mevcut. 

Millilerimiz Uluslar Ligi'nde toplam 6 maç oynadı. 6 maçta 1 galibiyet, 3 beraberlik ve 2 yenilgi aldık. Tek galibiyetimiz Rusya karşısında olurken, aldığımız iki yenilgide de Macaristan'ın etkisi oldu. Macaristan ise 6 maçta 3 galibiyet 2 beraberlik ve 1 yenilgi ile grubun lideri konumunda. 

Haziran Ayı içerisinde başlayacak Avrupa Futbol Şampiyonası'nda  A Grubu'nda yer alıyoruz. Rakiplerimiz ise İtalya, İsviçre ve Galler olarak belirlendi. Bu gruptan başarılı bir şekilde çıkabilecek miyiz göreceğiz. Başarılı futbolculara sahip olduğumuz bilinen bir gerçek ancak söz konusu bu futbolcularla etkili futbol oynamak olunca teknik kısımlar etkili oluyor.